14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku to najmłodsi artyści z klasy III wraz z panią Ewą piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Na koniec przemówiła Pani Dyrektor oraz Pani Burmistrz, które mówiły o trudnej i wymagającej, ale jednocześnie pięknej pracy nauczyciela. Podziękowały zarówno nauczycielom jak i wszystkim pracownikom naszej szkoły za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie tego dnia.
14 października - Dzień Edukacji Narodowej
- 4
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 1
2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025. Uroczystość szkolną poprzedziliśmy udziałem we Mszy św. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły na uroczysty apel. Część oficjalną rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Społeczność uczniowska zapoznała się z nowym Dyrektorem Szkoły im. Jana Pawła II w Gościszowie, panią Anetą Polak, która przywitała wszystkich zgromadzonych, wyrażając nadzieję na owocną współpracę.
Następnie uczniowie klasy IV wystąpili w części artystycznej, którą wszyscy z przyjemnością obejrzeli.
Po uroczystości dzieci i uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.
Powodzenia w nowym roku szkolnym!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
Informujemy, że dnia 02.09.2024r. będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
O godzinie 9:00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się Msza Święta, a o godzinie 10:30 na sali gimnastycznej rozpocznie się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2024/2025.
Wyprawka-Oddział Przedszkolny
.
Wyprawka Pierwszoklasisty
Rok szkolny 2024/2025
Proszę o dostarczenie wyprawki szkolnej do 6 września 2024r.
1. Piórnik (wyposażony w następujące przybory, które dziecko nosi codziennie)
- 2 miękkie ołówki
- temperówka zamykana, gumka
-klej w sztyfcie
- klej „magic” w tubce
- linijka, nożyczki
- zakreślacze – 2 szt.
-kredki ołówkowe, mazaki
-zakładki indeksujące/ karteczki samoprzylepne
2.Zeszyty ( firmy Oxford) – podpisane , obłożone w okładki
- 32 kartkowy w wąską linię do edukacji polonistycznej
- 32 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej
-32 kartkowy- zeszyt do kontaktu – 1 szt.
- zeszyt „brudnopis” - czysty ( bez linii, kratki)
3. Materiały do zajęć plastyczno-technicznych
-teczka na gumkę – 2 szt. ( podpisana)
- blok rysunkowy kolorowy A4- 2 szt.
- blok techniczny biały A4- 2 szt.
- blok techniczny biały A3- 1 szt.
- blok techniczny kolorowy A4- 2 szt.
- blok techniczny kolorowy A3- 2szt.
- ½ ryzy papieru ksero
- farby plakatowe 12 kolorów z firmy ASTRA (podpisane)
- 3 pędzelki o różnych grubościach
-kredki „pastele” 12 kolorów (podpisane)
-plastelina 12 kolorów z firmy ASTRA lub BAMBINO (podpisana)
- kredki świecowe z firmy BAMBINO (podpisane)
- bibuła karbowana – 4 kolory
- szary papier do pakowania
- koszulki foliowe 50 sztuk, wstążka z materiału ( różne kolory) - 2 szt.
- taśma samoprzylepna
4. Strój gimnastyczny
- biała koszulka z krótkim rękawem , krótkie spodenki (czarne lub granatowe)
- materiałowy worek na strój gimnastyczny
5. Obuwie zamienne do chodzenia po szkole i na w-f ( z białą podeszwą)
6.Liczydło – podpisane, patyczki do liczenia, koperty małe – 5 szt.
Zarządzenie Nr 111/2024 Burmistrza Nowogrodźca z dnia 20 czerwca 2024 roku w sprawie wprowadzenia Polityki ochrony małoletnich przed krzywdzeniem podczas dowożenia dzieci do jednostek oświatowych, dla których Gmina Nowogrodziec jest organem prowadzącym, jak również dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do placówek oświatowych w innych gminach.
Kolejna wizyta w jeleniogórskim teatrze
Czy historia dziewczynki o rudych włosach i piegowatej twarzy wciąż może bawić i wzruszać ? To pytanie można zadać uczniom naszej szkoły, którzy 7 czerwca wybrali się do Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze aby obejrzeć spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. 53 uczestników naszej wyprawy obejrzało ciepłą opowieść o potrzebie miłości, przyjaźni i akceptacji. Opowieść, która zaciekawia, bawi i wzrusza. Polecamy to przedstawienie każdemu, niezależnie od wieku. Ci, którzy czytali książkę mogą porównać spektakl z oryginałem powieści L. M. Montgomery. Z kolei Ci, którzy nie znają losów Ani, mogą zakochać się w tej postaci od pierwszej sceny. Obserwator przyglądający się widowni mógł dostrzec zainteresowanie na twarzach sporej części uczniów, a u pojedynczych osób… Cóż, nie każdy lubi teatr.
Rowerowy sukces czwartoklasistów
W czerwcu uczniowie klasy czwartej zmierzyli się z egzaminem na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego było wcześniejsze zaliczenie testów z wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. W części praktycznej egzaminu na zdających czekał między innymi tor przeszkód, który wymagał sprawności, zręczności i precyzji w prowadzeniu jednośladu. Nie zabrakło oczywiście prawidłowego parkowania roweru. Przybyło nam sporo świadomych rowerzystów z uprawnieniami. „Świeżo upieczonym” posiadaczom kart rowerowych gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy w przestrzeni drogowej 😊
1
Sukces naszej Uczennicy :)
Mamy laureatkę III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych!
Anna Pawłowska uczennica klasy 8 zajęła II miejsce.
W konkursach organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr wzięło udział aż 7 754 uczestników.
Sam język angielski pisało ponad 1000 uczniów, w etapie szkolnym dla tylko klas VII-VIII wzięło udział 479 osób z 22 szkół podstawowych. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 68 uczniów, w tym nasza Ania.
Gratulujemy wszystkim laureatom!
Dzień Dziecka 2024 r.
- 71
Koziołek Matołek w naszej szkole...
21 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Poza tym dzieci poznały polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, pozwoliło miło spędzić wspólnie czas...
17
Szkolny ogródek :)
Szkolny ogródek daje dzieciom możliwość zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności a przy tym dostarcza im wiele radości. Ułatwia im zrozumienie, jak funkcjonuje przyroda. Uwrażliwia je także na kwestie dotyczące ochrony przyrody, a wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie…
30 kwietnia założyliśmy ogródek warzywno-kwiatowy. Najpierw przygotowana została ziemia przy użyciu grabi i własnych rąk. Następnie zostały wysiane nasionka i posadzone cebulki różnych roślin. W czasie słonecznych dni roślinki podlewano, by nie wyschły. W klasie uczniowie założyli karty obserwacji, gdzie są ilustrowane postępy w rozwoju roślin. Ponadto zmiany dokumentowane też są na zdjęciach. Prace w ogródku wykonane własnymi rękami dają satysfakcję. Z wyhodowanych warzyw niedługo będą robione kanapki :)
810
Wspólna wyprawa
30 kwietnia klasa trzecia i szósta wybrały się wspólnie na wycieczkę. Wizytę w Bolesławcu rozpoczęliśmy od wizyty w kinie FORUM. Tam obejrzeliśmy bardzo sympatyczny film „Za duży na bajki 2”. Większość z nas widziała część pierwszą, więc chcieliśmy obejrzeć kontynuację. Z kina wyszliśmy w bardzo dobrych nastrojach i spacerem przeszliśmy do nowej siedziby Muzeum Ceramiki przy ul. Zgorzeleckiej. Pracownicy muzeum oprowadzili nas po obiekcie i eksponowanych w nim wystawach. Wyremontowany Pałacyk Pucklera zrobił na nas wielkie wrażenie, podobnie jak wspaniałe wystawy. Na zakończenie wizyty wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Każdy uczestnik wycieczki pomalował w swoje wzory kubek ceramiczny, który zabrany do domu okazywał się wspaniałym prezentem na Dzień Matki. Kolejna wspaniała wycieczka za nami.
26
Wizyta w Rakowicach
22 kwietnia uczniowie ósmej klasy w ramach doradztwa zawodowego wybrali się na wycieczkę do Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach. To oczywiste, że szkoły ponadpodstawowe promują swoją ofertę wśród ósmoklasistów, ale szkoła z Rakowic poszła o krok dalej. Przysłała po nas busa, który zawiózł nas do szkoły. W Rakowicach obejrzeliśmy całą bazę dydaktyczną. Mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Spędziliśmy czas bardzo aktywnie i interesująco dowiadując się bardzo dużo o możliwościach, jakie daje ta szkoła i o jej niezwykłym wyposażeniu wspierającym uczniów w lepszym przygotowaniu do zawodu. Wracając do Gościszowa, ósmoklasiści mieli wiele powodów aby raz jeszcze rozważyć swoje wybory dotyczące przyszłości.
5
#Sprzątamy dla Polski
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Przedsięwzięcie w całej Polsce organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Uczniowie klasy 8 podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie posprzątali teren naszego parku. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Niestety tak się składa, że sprzątają najczęściej Ci, co nie śmiecą. Uczniowie jednak dali dobry przykład i pokazali tym śmiecącym dobre maniery.
4
Światowy Dzień Wody z PAH
Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my – społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie w ramach działań przygotowanych przez Polską Akcję Humanitarną. Wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosiliśmy świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. W tym roku hasłem przewodnim była: „Woda dla pokoju”. W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, uczniowie klas 6 i 7 podczas lekcji geografii odbyli warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy dowiedzieli się nie tylko o podstawowych aspektach dotyczących zasobów wodnych na Ziemi, ale także o konkretnych działaniach podejmowanych przez PAH w celu poprawy dostępu do czystej wody pitnej w krajach dotkniętych biedą i konfliktami. Skorzystaliśmy z bezpłatnych materiałów udostępnionych online przez Polską Akcję Humanitarną, w tym ze scenariuszy, kart pracy, quizów i broszur, a także filmów.
Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy drugiej przygotowali apel, w którym zwócili uwagę na znaczenie pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w życiu człowieka, roślin i zwierząt pełnią te bardzo pożyteczne owady. Na apel został zaproszony Pan Andrzej Pawłowski- pszczelarz z zamiłowania. Opowiedział on o zwyczajach pszczół, właściwościach miodu i produktów pszczelich oraz o budowie ula. Poruszył również bardzo ważną sprawę- pomocy tym pożytecznym owadom. Dzieci dowiedziały się o roślinach miododajnych, które można wysiać w swoich ogrodach. Dziękujemy bardzo Panu Andrzejowi za cenną lekcję pszczelarstwa :)
17
Witaj majowa jutrzenko...
Trzeciego maja przypada 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa VII przygotowała apel upamiętniający tę rocznicę. To wydarzenie historyczne pomaga nam uświadomić sobie, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest Konstytucja. Wspomnieliśmy również znaczenie świąt, jakie obchodzimy 1 Maja oraz 2 Maja. Zwróciliśmy również uwagę na nasze symbole narodowe. Został odśpiewany Hymn Rzeczypospolitej Polskiej (cztery zwrotki) a w tle- jako dekoracja- na głównym miejscu znalazło się Godło Polski oraz Flaga Polski biało- czerwona. Na koniec wszyscy zostali zachęceni do wywieszenia flagi w swoich domach jako symbol patriotyzmu.
5
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych zarządzanych przez Powiat Bolesławiecki
Zachęcamy do zapoznana się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych na lata 2024/25 zarządzanych przez Powiat Bolesławiecki :
https://powiatboleslawiecki.pl/oferta-edukacyjna-szkol-ponadpodstawowych-powiatu-boleslawieckiego/
X Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie
Za nami dziesiąty już Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie. W tym roku zaprezentowano aż 32 utwory. Jury w składzie:
Siostra Anna Mikołajewicz
Pani Izabela Surdyk
Pan Marek Łętowski
miało naprawdę trudne zadanie. Ostatecznie udało się wyłonić Laureatów we wszystkich kategoriach.
KATEGORIA I- oddziały przedszkolne i młodsi- zespół oraz soliści
I miejsce- Laura Gałuszka i Elena Mathe z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie
II miejsce- Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Skrzaty" w Czernej
III miejsce- Aleksander Duch z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie
KATEGORIA II- klasy I- III- zespół
I miejsce- Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie
II miejsce- Zespół "Młodzi Gościszowianie"
III miejsce- Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie
KATEGORIA III- klasy I- IV- solista
I miejsce- Iga Bram z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ocicach
II miejsce- Aleksandra Orzechowska ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu
III miejsce- Maria Omiatacz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie
KATEGORIA IV- klasy V- VIII- zespół
I miejsce- Zespół Szkolny "Akord" ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu
II miejsce- Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi
III miejsce- Uczennice z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ocicach
KATEGORIA V- ponadpodstawowa i starsi- zespół
I miejsce- Diakonia "Dom Boży" z Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu
II miejsce- Zespół Ludowy "Gościszowianki" z Gościszowa
III miejsce- Schola Parafialna z Parafii pw. Świętego Krzyża w Zebrzydowej
KATEGORIA VI- klasy V- VIII oraz szkoła ponadpodstawowa i starsi- solista
I miejsce-Paulina Nitarska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach
II miejsce- Aleksandra Kowalik z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu
III miejsce- Lena Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie
Grand Prix decyzją Jury otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie za utwór pt. "Rozpięty".
W tym roku również Ksiądz Proboszcz Janusz Wilk wręczył nagrody tym wykonawcom, których wystąpienie wywołało najwięcej emocji i wzruszeń. A byli to:
Maria Omiatacz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie
Oliwia Janiec, która wykonała utwór "Błogosławieni Miłosierni"
oraz dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu.
Dziękujemy:
Burmistrzowi Nowogrodźca Robertowi Relichowi za ufundowanie statuetek,
Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i przygotowanie poczęstunku,
Księdzu Proboszczowi za udostępnienie kościoła,
Szanownemu Jury za profesjonalną i obiektywną ocenę poszczególnych wystąpień,
Absolwentom, Pracownikom Szkoły, Pani Dyrektor GCKiS w Nowogrodźcu za pomoc w organizacji Przeglądu.
Wszystkim Wykonawcom, ich Opiekunom gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego wykonywanych piosenek religijnych, chęci i zaangażowania. Dziękujemy za to miłe spotkanie...
40
Malowanie pisanek
Na lekcji wychowawczej szóstoklasiści malowali pisanki woskiem. Podczas zajęć każdy spróbował własnoręcznie wykonać atrakcyjną pisankę. Uczniowie rysowali na skorupce piękne wzory roztopionym woskiem. Takie zajęcie wymagało niezmiernej cierpliwości, a zarazem twórczości, precyzji i delikatności. Każdy starał się stworzyć jak najpiękniejsze wzory. Kolejnym etapem było zanurzanie jajek w barwnikach. Oprócz zdobienia jajek uczniowie rozmawiali o tradycjach ludowych. Dowiedzieli się o znaczeniu kolorów jakimi są malowane jajka wielkanocne.
4
X Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie
Już 14 kwietnia odbędzie się X Przegląd Piosenki Religijnej.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2024 r.
ZAPRASZAMY!
Regulamin_X_Przegladu_Piosenki_Religijnej.pdf
KLAUZULA_INFORMACYJNA_DLA_UCZESTNIKOW_-_Przeglad_Piosenki_Religijnej_-_SP_GOSCISZOW(1).pdf
Mam Talent!
21 marca 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego chętni uczniowie zaprezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Celem turnieju było odkrywanie i promowanie nowych talentów w środowisku szkolnym oraz reklamowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy pokazali i omówili swoje umiejętności malarskie, kulinarne, wokalne i iluzjonistyczne. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie za odwagę, kreatywność, prezentację swoich pasji, za radość i inspirację dawaną innym przyznano:
I miejsce – Maria Omiatacz
II miejsce – Maria Łysaków
III miejsce – Magdalena Gałuszka
wyróżnienie – Mateusz Walski i Sebastian KordalskiGratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :)
4
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE :)
Dzisiaj w naszej szkole uroczyście powitaliśmy wiosnę. Korowód z pięknymi kwiatami, postać wiosny, instrumenty perkusyjne, piosenka i wesołe okrzyki towarzyszyły dzieciom w spacerze powitalnym na drodze wokół szkoły. Obok tego wydarzenia w holu szkoły wysłuchaliśmy wierszy wiosennych zaprezentowanych przez uczniów z klas starszych z okazji Dnia Poezji. Oprócz tego obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Oglądaliśmy filmy które pokazały uczniom, jak wygląda codzienne życie tych osób. Solidarni z osobami z zespołem Downa, dzisiejszego dnia założyliśmy skarpetki nie do pary. Dla naszych dzieci był to na pewno dzień pełen wrażeń.
28
Warsztaty "Majsterkowo" w zgorzeleckiej Castoramie
18 marca dzieci z klas 0- III brały udział w warsztatach konstrukcyjnych "Majsterkowo" w Castoramie w Zgorzelcu. Uczniowie podzieleni byli na dwa zespoły: grupę młodszą: kl. 0- I i starszą: kl. II i III. Młodsze dzieci miały do wykonania lokomotywę z wagonem, strasze- skrzynkę z narzędziami. Pod okiem Pana instruktora, dzieci uczyły się szlifować i kleić drewno oraz precyzyjnie wbijać gwoździe. Każdy pracował w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. Po wykonaniu swoich prac, dzieci ozdobiły lokomotywę i skrzynkę na narzędzia według własnego pomysłu. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego przerwę między warsztatami spędziliśmy na spacerze przy Zgorzeleckim Domu Kultury. To był naprawdę wyjątkowy dzień!
4
Program wsparcia psychologicznego i zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży "Razem łatwiej"
Dzień Języka Ojczystego
21 lutego w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego .
Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomić, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
W tym celu wykonano gazetkę szkolną na holu szkoły, tematycznie związaną z obchodzonym świętem.
Ponadto uczniowie podczas lekcji języka polskiego próbowali swoich sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów. Bogacili słownictwo poprzez wyszukiwanie synonimów, uczestniczyli w stacjach zadaniowych ściśle związanych z tematyką ojczystego języka, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, łamańce językowe.
Obchodzone święto z całą pewnością jeszcze bardziej uświadamia uczniom, że język polski jest naszym skarbem, symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
1
Jak tuba z harfą rozmawiały...
,,Jak tuba z harfą rozmawiały” to tytuł koncertu, który odbył się 22 lutego w grupie klas 0-III w wykonaniu artystów Lubuskiego Biura Koncertowego. Historia opowiedziana słowami i muzyką wprowadziła dzieci w świat baśni. Natomiast przybliżenie budowy tuby i harfy wzbogaciło wiedzę uczniów. Gra artystów była ciekawa, naśladowała, rozmowę, zjawiska przyrodnicze, różne odgłosy. Czy koncert podobał się? Dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg koncertu. Na koniec gromkimi brawami nagrodziły występ artystów.
11
Dzień pizzy :)
19 lutego uczniowie klasy pierwszej obchodzili Dzień Pizzy. Tego dnia rodzice przygotowali ciasto i dodatki do pizzy. Z kawałka ciasta dzieci uformowały spód do pizzy, a potem nałożyły swoje ulubione dodatki. Jak powstaje pizza? Jak wygląda proces jej powstawania? Na te pytania uczniowie bez trudu potrafią odpowiedzieć. Teraz większość uczniów w klasie potrafi przygotować pizzę.
Pizza była smaczna. Takie zajęcia na długo pozostają w pamięci. Są lubiane przez dzieci :)
9
Uwaga! Kiermasz!
Zapraszamy na Kiermasz Taniej Książki do biblioteki szkolnej :)
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie