• Akcja "Żonkile"

• 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno – edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. O losach powstania, likwidacji getta, Marku Edelmanie i żonkilach będących symbolem pamięci o tym powstaniu,  uczniowie rozmawiali w ramach lekcji historii i lekcji wychowawczej. Obejrzany przez nas film  ” Muranów - Dzielnica Północna” zrealizowany w konwencji młodzieżowej skłonił nas do refleksji.

• Szykujemy się do akcji #SprzątamyDlaPolski

• To już 21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych. Zachęcamy Was abyście zaangażowali się i poświęcili swój czas na poprawę stanu zieleni w Gościszowie -  swojej małej ojczyźnie. To niezwykły wyraz świadectwa współczesnego patriotyzmu i dowód na to, że wspomniany patriotyzm może również przybierać kolor zielony.

Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia aby uświadomić, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany! 🌳🌲

• Wycieczka do Bolesławca

• Pobyt w Bolesławcu rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Ceramiki - pracowni przy bolesławieckim rynku (Punkt Informacji Turystycznej). Uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych podczas których wykonaliśmy efektowne witraże. Praca nad nimi dała nam wiele radości.

Następnie udaliśmy się do Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Wiedzy gdzie gościliśmy w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA” pochodzącej z Centrum Nauki Kopernik. Pracowaliśmy z kreatywnymi zestawami, które pozwoliły odkryć u niektórych naszych uczniów dążenie do celu, szczególnie podczas pracy z zestawem „Równowaga”.

W Kinie Forum uczniowie obejrzeli film „Szczęście Mikołajka'',  podczas którego dowiedzieli się, jak razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale też kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Okazało się, że nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość.

Pobyt w Bolesławcu zakończyliśmy wizytą w Nadleśnictwie Bolesławiec Lasy Państwowe. Swój czas poświęciła nam Specjalistka Służby Leśnej p. Anna Makielska, która  posiada bardzo dużą wiedzę na temat lasu i mieszkających w nim zwierząt. Przekazała uczniom wiele informacji o zwierzętach, ich trybie życia i przyzwyczajeniach, pokazała nam „okazy” pochodzące z polskich lasów. Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z modułu II Przyroda wokół nas w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.

Wycieczka zostawiła sporo wrażeń i dobrych wspomnień. Kolejne nasze podróże już wkrótce 😊

• Projekt "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

• W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w realizację Programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, który ma za zadanie uczcić 550 rocznicę urodzin wielkiego uczonego. Jak już wcześniej informowaliśmy, przeprowadzone zostały lekcje na temat Mikołaja Kopernika, przygotowaliśmy kartki urodzinowe oraz przedstawienie teatralne prezentujące jego dorobek. W ramach zajęć rozmawialiśmy o dorobku naukowym Mikołaja Kopernika i poszukiwaliśmy ciekawostek z jego życia. Zgromadzoną i utrwaloną wiedzę zaprezentowaliśmy w formie gry planszowej. W grze pojawiły się pytania dotyczące biografii, odkryć oraz wydarzeń z życia astronoma. Ostatnim naszym zadaniem było nakręcenie filmiku o najwybitniejszym polskim astronomie. Kto
            wcielił się w rolę aktorów zobaczcie sami 😊   https://www.facebook.com/100063502956098/videos/1395699481223204