• Mam Talent!

• 21 marca 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego chętni uczniowie zaprezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Celem turnieju było odkrywanie i promowanie nowych talentów w środowisku szkolnym oraz reklamowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy pokazali i omówili swoje umiejętności malarskie, kulinarne, wokalne i iluzjonistyczne. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie za odwagę, kreatywność, prezentację swoich pasji, za radość i inspirację dawaną innym przyznano:
            I miejsce – Maria Omiatacz
            II miejsce – Maria Łysaków
            III miejsce – Magdalena Gałuszka
            wyróżnienie – Mateusz Walski i Sebastian Kordalski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :)

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE :)

• Dzisiaj w naszej szkole uroczyście powitaliśmy wiosnę.  Korowód  z pięknymi kwiatami, postać wiosny, instrumenty perkusyjne, piosenka i wesołe okrzyki towarzyszyły dzieciom w spacerze powitalnym na drodze wokół szkoły. Obok tego wydarzenia w holu szkoły wysłuchaliśmy wierszy wiosennych zaprezentowanych przez uczniów z klas starszych z okazji Dnia Poezji. Oprócz tego obchodziliśmy Światowy Dzień  Zespołu Downa. Oglądaliśmy filmy które pokazały uczniom, jak wygląda codzienne życie tych osób. Solidarni z osobami z zespołem Downa, dzisiejszego dnia założyliśmy skarpetki nie do pary. Dla naszych dzieci był to na pewno dzień pełen wrażeń.

• Warsztaty "Majsterkowo" w zgorzeleckiej Castoramie

• 18 marca dzieci z klas 0- III brały udział w warsztatach konstrukcyjnych "Majsterkowo" w Castoramie w Zgorzelcu. Uczniowie podzieleni byli na dwa zespoły: grupę młodszą: kl. 0- I i starszą: kl. II i III. Młodsze dzieci miały do wykonania lokomotywę z wagonem, strasze- skrzynkę z narzędziami. Pod okiem Pana instruktora, dzieci uczyły się szlifować i kleić drewno oraz precyzyjnie wbijać gwoździe. Każdy pracował w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. Po wykonaniu swoich prac, dzieci ozdobiły lokomotywę i skrzynkę na narzędzia według własnego pomysłu. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego przerwę między warsztatami spędziliśmy na spacerze przy Zgorzeleckim Domu Kultury. To był naprawdę wyjątkowy dzień!