• #Przytul się do drzewa

• W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji #Przytul się do drzewa. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulić na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Według organizatora akcji, w Polsce rocznie wybucha ponad 6 000 pożarów lasów, z czego 77 % z nich powstaje z winy człowieka. Poprzez włączenie się do  tej akcji uczniowie pokazali, że los lasów, jak również pojedynczych drzew, nie jest im obojętny – postanowili otaczać drzewa swoją miłością i robić wszystko, żeby czuły się bezpiecznie. Dowiedzieli się o drzewoterapii czyli zielonej energii drzew, która ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Przekonajcie się sami, jak przebywanie wśród swobodnie rosnących drzew poprawia samopoczucie, a przytulanie się ułatwia powrót do równowagi z naturą 😊

• Światowy Dzień Emotikona

•       19 wrzesnia 2023r. uczniowie klasy I obchodzili Światowy Dzień Emotikona. Emotikony to znaczki graficzne, które wyrażają nasze emocje.

Tego dnia dzieci miały  okazję porozmawiać o swoich emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne.

Żółty kolor wprowadził wszystkich w świetny nastrój. Tak więc ten dzień upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energi.

• Dzień Kropki

•      15 września uczniowie klas 0 - III świętowali Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi i dobrej zabawy.

Na początku uczniowie założyli opaski na głowę z melonikiem i kokardą w kropki, po czym zostali zaproszeni do zabawy w memo. Zabawa ta polegała na odnalezieniu odpowiednich par kropek. Następnie uczniowie mieli za zadanie pozbieranie kropek rozsianych po całej klasie. Dzieci z ogromną radością zbierały bardzo sprawnie kropki, klasyfikując je według kolorow i wielkości. Ostatnim zadaniem tego radosnego dnia było wykonanie w grupach pracy plastycznej z kropek. Podczas pracy widać było zaangażowanie uczniów i zawiązywanie się odpowiednich relacji. Natomiast przedszkolaki wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, talent. Potem dzieci tworzyły prace plastyczne wg własnych pomysłów z elementem kropki. Było twórczo i wesoło. Efekty końcowe przerosły oczekiwania wszystkich. To były udane zajęcia.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Informujemy, że rok szkolny 2023/2024 uroczyście rozpoczynamy w dniu 04 września 2023 r.  Mszą św. o godz. 8.00

O godz. 9.00 odbędzie się apel w sali gimnastycznej naszej szkoły, po nim spotkanie z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy!