• Akcja "Żonkile"

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno – edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. O losach powstania, likwidacji getta, Marku Edelmanie i żonkilach będących symbolem pamięci o tym powstaniu,  uczniowie rozmawiali w ramach lekcji historii i lekcji wychowawczej. Obejrzany przez nas film  ” Muranów - Dzielnica Północna” zrealizowany w konwencji młodzieżowej skłonił nas do refleksji.

          • Szykujemy się do akcji #SprzątamyDlaPolski

          • To już 21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych. Zachęcamy Was abyście zaangażowali się i poświęcili swój czas na poprawę stanu zieleni w Gościszowie -  swojej małej ojczyźnie. To niezwykły wyraz świadectwa współczesnego patriotyzmu i dowód na to, że wspomniany patriotyzm może również przybierać kolor zielony.

            Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia aby uświadomić, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany! 🌳🌲

          • Wycieczka do Bolesławca

          • Pobyt w Bolesławcu rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Ceramiki - pracowni przy bolesławieckim rynku (Punkt Informacji Turystycznej). Uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych podczas których wykonaliśmy efektowne witraże. Praca nad nimi dała nam wiele radości.

            Następnie udaliśmy się do Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Wiedzy gdzie gościliśmy w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA” pochodzącej z Centrum Nauki Kopernik. Pracowaliśmy z kreatywnymi zestawami, które pozwoliły odkryć u niektórych naszych uczniów dążenie do celu, szczególnie podczas pracy z zestawem „Równowaga”.

            W Kinie Forum uczniowie obejrzeli film „Szczęście Mikołajka'',  podczas którego dowiedzieli się, jak razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale też kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Okazało się, że nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość.

            Pobyt w Bolesławcu zakończyliśmy wizytą w Nadleśnictwie Bolesławiec Lasy Państwowe. Swój czas poświęciła nam Specjalistka Służby Leśnej p. Anna Makielska, która  posiada bardzo dużą wiedzę na temat lasu i mieszkających w nim zwierząt. Przekazała uczniom wiele informacji o zwierzętach, ich trybie życia i przyzwyczajeniach, pokazała nam „okazy” pochodzące z polskich lasów. Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z modułu II Przyroda wokół nas w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.

            Wycieczka zostawiła sporo wrażeń i dobrych wspomnień. Kolejne nasze podróże już wkrótce 😊

          • Projekt "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

          • W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w realizację Programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, który ma za zadanie uczcić 550 rocznicę urodzin wielkiego uczonego. Jak już wcześniej informowaliśmy, przeprowadzone zostały lekcje na temat Mikołaja Kopernika, przygotowaliśmy kartki urodzinowe oraz przedstawienie teatralne prezentujące jego dorobek. W ramach zajęć rozmawialiśmy o dorobku naukowym Mikołaja Kopernika i poszukiwaliśmy ciekawostek z jego życia. Zgromadzoną i utrwaloną wiedzę zaprezentowaliśmy w formie gry planszowej. W grze pojawiły się pytania dotyczące biografii, odkryć oraz wydarzeń z życia astronoma. Ostatnim naszym zadaniem było nakręcenie filmiku o najwybitniejszym polskim astronomie. Kto
            wcielił się w rolę aktorów zobaczcie sami 😊   https://www.facebook.com/100063502956098/videos/1395699481223204

            #ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika
            #550rocznicaUrodzinKopernika
             

          • Warsztaty wielkanocne „Pisanki, kraszanki"

          •  16 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne „Pisanki, kraszanki”, podczas których uczniowie klasy II i III tworzyli piękne, wielkanocne jajka. Warsztaty prowadziła Pani Maria Kida, która opowiedziała uczniom o tradycjach wielkanocnych oraz zaprezentowała technikę malowania pisanek woskiem. 

            Bardzo dziękujemy Pani Marii  za kultywowanie wśród naszych uczniów tradycji wielkanocnych.

          • Pierwsza pomoc – warsztaty przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu

          • 16 marca 2023r. uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez strażaków z Komenty Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Strażacy na wstępie przeprowadzili z dziećmi krótką pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy. Opowiedzieli dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia np. utraty przytomności. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Fantomy zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Każdy miał możliwość praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomu. Pomimo, iż warsztaty nie należały do łatwych, okazało się, że dzieci doskonale zapamiętały postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i życia. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, że mogły brać udział w tak ciekawych i świetnie przeprowadzonych zajęciach. 

            Serdecznie DZIĘKUJEMY strażakom z Komenty Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu za poświęcony dzieciom czas, przekazanie tak cennych i pożytecznych informacji oraz przeprowadzenie warsztatów. 

          • 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

          • W 2023 roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Rocznica zacna i budząca zawrót słońca lub głowy. Ponieważ nasza społeczność nigdy nie pozostaje obojętna na takie wydarzenia,  bierzemy udział  w Programie „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. To przedsięwzięcie organizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czyli w najbardziej właściwym miejscu na kopernikańskiej mapie. A co my zrobiliśmy? Odbyły się specjalne, piernikowo-heliocentryczne lekcje o Koperniku :) Nasi przezdolni młodzi Gościszowianie własnymi rękoma zrobili cudnej urody kartki urodzinowe, ułożyli życzenia dla najpopularniejszego Mikołaja w Polsce. Jakby tego było mało, w okresie przyznawania Oscarów trwa nagrywanie okolicznościowego filmu o Koperniku. A do tego dodajmy jeszcze przyjęcie urodzinowe w formie inscenizacji, przygotowanej przez klasę czwartą a obejrzaną przez pozostałych uczniów naszej szkoły. Może to wszystko  nie jest kopernikańskim przewrotem, ale działo się naprawdę sporo. Jak to w Gościszowie:)

          • Światowy Dzień Chorego

          • Światowy Dzień Chorego – to święto chrześcijańskie obchodzone 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Światowy Dzień Chorego stał się okazją by przygotować dla chorych dzieci przebywających w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu kolorowe kartki wraz z życzeniami. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyli się głównie ósmoklasiści. Wykazali się oni pomysłowością zdobiąc kartki z niesamowitą precyzją, każdemu przyświecał ten sam cel: wywołać uśmiech na twarzy chorego. Udział uczniów w takich przedsięwzięciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi. Jak się okazało prawie każdy z nas zna kogoś, kto zmaga się z cierpieniem. 

          • Kartki urodzinowe dla Mikołaja Kopernika

          • 550 lat temu tj. 19 lutego 1473 r. w Toruniu urodził się wybitny astronom, intelektualista, jeden z najznakomitszych umysłów swojej epoki. Z tej okazji nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, który organizowany jest przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkołę Podstawową nr 7 w Toruniu. Celem programu jest upowszechnienie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika oraz kształtowanie postaw patriotycznych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy 4, 6 i 7 jeszcze przed feriami uczestniczyli w specjalnie przygotowanych i przeprowadzonych zajęciach podczas których została im zaprezentowana postać, działalność i osiągnięcia genialnego astronoma. Chętni uczniowie przygotowali kartki urodzinowe, inni napisali życzenia. Gotowe kartki zostały wysłane do Centrum Badań Kopernika w Toruniu. W ramach programu przed naszą społecznością szkolną jest nakręcenie filmu oraz przygotowanie gry planszowej. O rezultatach naszych prac napiszemy w kolejnej odsłonie 😊

            #ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika
            #550rocznicaUrodzinKopernika

          • Patriotycznie

          • Biblioteka tuż przed feriami nie zwalniała z obrotów wkręcając siebie i uczniów w nowe pomysły. Ostatnio wspólnie z klasami starszymi zakręciliśmy się na pojęciu patriotyzmu. Poskładaliśmy sobie to słowo i jego znaczenia najpierw na mapie myśli a później już bardziej dosłownie z puzzli. Obrazki dotyczyły oczywiście nie pojęcia, tylko ważnych historycznych wydarzeń budujących patriotyczną tożsamość Polaków.  To jednak nie wszystko. Rozmawialiśmy także o tym, jak rozumienie tego pojęcia zmieniało się na przestrzeni lat. Co dziś jest patriotyzmem ? Czy poza walką możemy zrobić coś jeszcze dla naszych małych ojczyzn i dla tej Wielkiej też ? Możemy, bo dbanie o swoje środowisko i ludzi dookoła to także przejaw patriotyzmu. Dużo tego, ale nadal nie koniec😊 Młodzież w I półroczu zaangażowała się w bibliotece w akcję BohaterON. To hołd dla uczestników Powstania Warszawskiego. Wysiłkiem wielu rąk i głów powstała interesująca gazetka przypominająca bohaterów tamtego czasu. Ósmoklasiści podczas lekcji historii poznali przyczyny i przebieg powstania. Z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzeli film o powstaniu. Uczniowie klasy ósmej dokonali symbolicznego wpisu na stronie internetowej dedykowanej działaniu BohaterONu, wspólnie ułożyli życzenia dla ostatnich żyjących powstańców. W ostatnich dniach stycznia nasza szkoła otrzymała symboliczny dyplom za udział w tej akcji. 
            W bibliotece w styczniu poświęciliśmy również dzień na uczczenie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W wyniku pracy zespołej uczniowie przygotowali gazetkę z najważniejszymi informacjami o powstaiu. Przypomnieliśmy sobie, że choć było ono nieudane i pociągnęło za sobą olbrzymie represje to i tak dla następnych pokoleń stało się wzorcem miłości ojczyzny nie liczącej się z żadnymi ofiarami.
            W bibliotece wiemy, że trzeba pamiętać. Nie tylko o książkach i czytaniu. Nasza historia tworzy naszą tożsamość. Dlatego warto pamiętać.

          • Żywa lekcja historii

          • W ostatni styczniowy wtorek w naszej szkole zorganizowana została żywa lekcji historii „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”.  Spektakl w wykonaniu Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” obejrzeli uczniowie klas IV – VIII. Treść tej żywej lekcji obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej polskiej szlachty z XVII wieku. Aktorzy przybliżyli historię Polski, od panowania Stefana Batorego po „Odsiecz Wiednia” Jana III Sobieskiego. Spektakl zawierał elementy interaktywne  a współpraca animatorów z uczniami polegała na przypomnieniu i utrwaleniu w bardzo przystępnej formie historii Polski. Program przedstawienia obejmował ponadto pokazy walk szlachty w strojach i uzbrojeniu, właściwym temu okresowi. Widzowie mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia używanych w dawnej Polsce. Byli także świadkami wybijania Dukata Gdańskiego Jana III Sobieskiego. Z pewnością bezpośredni kontakt ze strojami oraz replikami przedmiotów z omawianej epoki, w sposób pozytywny zachęcił uczniów do poznawania historii swojej ojczyzny.

          • Spotkanie z policjantem

          • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 8 lutego odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Panem Bartłomiejem Sobczyszynem, funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Na początku Pan Bartłomiej spotkał się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego. Podczas spotkania nasz gość przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Uczniowie przypomnieli sobie, jak należy się zachować w sytuacji, jeśli są świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była również rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Po spotkaniu z najmłodszymi na zajęcia udali się uczniowie klas IV-VIII. W trakcie spotkania omawiane były  różne problemy, z którymi borykają się nasi uczniowie oraz zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu i konsekwencje w przypadku dopuszczenia się agresji słowej, fizycznej wocec innych oraz publikując różne treści w Internecie. Pan Bartłomiej omówił zmiany w prawie w zakresie karania małoletnich i nieletnich oraz przedstawił procedury postępowania w przypadku czynów demoralizujących. W trakcie spotkania poruszona została również problematyka hejtu. W trakcie dyskusji na ten temat nasi uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat tego zjawiska, przedstawić swoje doświadczenia, wnioski i opinie. Na koniec nasz gość zapoznał uczniów ze specyfiką pracy policjanta. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wzięli udział w prelekcji, będą dbać teraz o bezpieczeństwo swoje jak i ludzi wokół siebie.

             

          • Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Kopciuszek"

          • W środę 25.01.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli przyjemność udać się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki "MUZA" w Nowogrodźcu na spektakl teatralny pt. „Kopciuszek" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Było to niezwykle wesołe, kolorowe i roztańczone widowisko. Aktorzy nawet przez chwilę nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając je do wspólnej zabawy. Piękna dekoracja, efekty świetlne oraz stroje aktorów spowodowały, że dzieci czyły się jak w bajce, a magiczna atmosfera płynąca ze sceny sprawiła, że przedstawienie zostanie w pamięci dzieci na dłużej i w przyszłości chętnie będą oglądać różne spektakle teatralne. Po powrocie do szkoły dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o obejrzanym przedstawieniu. Wyjazd wywołał u nich ogromną radość i niesamowite przeżycia! 

          • Dzień Kubusia Puchatka 

          • 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Właśnie tego dnia, w 1882 roku, urodził się Alan Aleksander Milne – pisarz, twórca „misia o bardzo małym rozumku”. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla miłośników Puchatka. Na odwiedzających czekały quizy, kolorowanki, zagadki i fotobudka :) 

          • Warsztaty wyrobu bibułowych ozdób dobiegły już końca

          • W styczniu zakończyły się warsztaty prowadzone przez Mistrzynię Tradycji - Panią Marię Kida. Pani Maria przez cztery miesiące regularnie spotykała się z uczniami naszej szkoły, gdzie przekazywała swoje umiejętności oraz uczyła naszych uczniów, jak wykonać tradycyjne słomiane pająki będące świąteczną ozdobą wnętrz.  Czas spędzony z Panią Marią Kida, był żywą lekcją kultury i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy Pani  Marii za tak  wartościowe spotkania i mamy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie. Jednocześnie informujemy, że udało mam się zrealizować kolejne zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

          • Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku oraz Muzeum Regionalnego w Lubaniu

          • 16 stycznia uczniowie klasy II i III odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt na Przylasku. Celem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt oraz innych potrzebnych rzeczy zebranych w ramach akcji „ Pomagamy zwierzętom” zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas pobytu w schronisku Pan Aleksander Kasprzak oprowadził naszych uczniów po terenie placówki opowiadając jednocześnie o sposobach sprawowania opieki nad czworonożnymi podopiecznymi. Opowiedział również o funkcjonowaniu schroniska oraz jak wgląda codzienna praca w placówce. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od Pana Aleksandra Kasprzaka piękne, pamiątkowe upominki, które wywołały wiele radości u dzieci. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że w przyszłym roku ponownie odwiedzą schronisko, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

            Po wizycie w schronisku uczniowie odwiedzili Muzeum Regionalne w Lubaniu oraz podziwiali piękne widoki z Wieży Brackiej. Podczas wizyty w muzeum dzieci poznały historię miasta Lubań, miały możliwość zobaczyć kolekcję przedmiotów codziennego użytku z okresu II wojny światowej m.in.: stare naczynia, sztućce, biżuterię oraz książki, broń. Na zakończenie wycieczki dzieci oglądały wystawę pt. „Świat minerałów”. Tam podziwiały piękne rodzaje skał pochodzące z naszych okolic. To była bardzo ciekawa i edukacyjna wycieczka.   

          • Sypnęło talentami :)

          • Jedna ze znanych sieci handlowych ogłosiła niedawno akcje zbierania Talenciaków. Talony te otrzymywało się za zakupy na określona kwotę w Lidlu. Instytucje, które się zarejestrowały, zbierały Talenciaki - mogły liczyć na nagrody. No i tu pojawiamy się my. Szkolna ekipa przy potężnym wsparciu Rodziców i znajomych znajomych nazbierała sporą liczbę magicznych papierowych kwitków. Czarodziejska przemiana się dokonała  i właśnie odebraliśmy przemiłą przesyłkę. A w niej mnóstwo materiałów plastycznych. Bloki, kredki, farby, kubeczki, pędzelki i mnóstwo plasteliny to rzeczy, które sprawią, że nasze zajęcia  będą jeszcze bardziej interesujące. Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę Talenciaków serdecznie dziękujemy 😊 Współpraca popłaca.

          • Legendarne ilustracje

          • Uczniom klasy czwartej udało się wykonać zadanie z modułu I „W krainie muz” w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.  Na lekcjach historii poznali legendy związane z powstaniem naszej ojczyzny. Legendy się spodobały, zainteresowały uczniów i stały się inspiracją do stworzenia własnego małego dzieła. Swoje plastyczne wizje legend przelali na papier. Efektem ich starań jest prezentacja prac umieszczona w szkolnej bibliotece.

          • JESTEŚMY TACY SAMI

          • „Jesteśmy tacy sami” to zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy”, które realizowane było w naszej szkole zarówno z młodszymi, jak i starszymi uczniami. W tym celu przeprowadzono szereg tematów poruszających problemy osób z niepełnosprawnościami. Dzieci z klas młodszych definiowały pojęcie niepełnosprawności, następnie uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, mając za zadanie zaprosić do zabawy osobę niewidomą, głuchoniemą, poruszającą się na wózku inwalidzkim. W klasach starszych zadanie to realizowano z wykorzystaniem scenariuszy zajęć o charakterze edukacyjnym powstałych w oparciu o teksty Nicka Vujcica z książek: „Nie daj się gnębić” oraz „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. W dyskusji zwracaliśmy szczególną uwagę na potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnościami. Aby okazać szacunek i wsparcie dzieciom niepełnosprawnym wykonywaliśmy własnoręcznie maskotki, które przed świętami Bożego Narodzenia zostały wysłane podopiecznym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu. Tym samy zrealizowano także zadanie „Sztuka łączy wszystkich” mające na celu ręczne wykonanie prezentów dla osób starszych lub niepełnosprawnych. 

          • Międzynarodowy projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ, lekturki spod chmurki”

          • W tym roku szkolnym klasa II bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ, lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Uczniowie klasy II w pierwszym module wybrali się w podróż po Polsce. Wspólnie z Walusiem - głównym bohaterem książki Adama Bahdaj pt."Pilot i ja" odwiedzili Olsztyn.  Po przeczytaniu książki wykonali 4 zadania projektowe. A już niebawem uczniwie wybiorą się w kolejną podróż, tym razem wyruszą w PODRÓŻ PO EUROPIE. Zapraszamy do objerzenia fotoleracji z naszej podróży. 

          • Geografia to nie nuda

          • Jak wszystkim wiadomo, zdarzają się marudy, według których nauka geografii bywa nudna. Po raz setny udowodniliśmy, że się mylą. Poznawaliśmy podział administracyjny Polski i podział polityczny Europy. Nudno brzmi? Może, ale nie w naszej szkole😊  My rozpracowaliśmy ten temat za pomocą puzzli. Wystarczająco skomplikowanych, aby o nudzie nie mogło być mowy, ale jednocześnie dość prostych, aby wszyscy poradzili sobie z tym tematem. Jak to w Gościszowie, na pytanie czy można, odpowiadamy – można😊.

          • Ekologiczne ozdoby

          • W ramach ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty” bywalcy naszej szkolnej biblioteki wykonali zadanie z modułu III  czyli  „Ekologiczne ozdoby choinkowe”.  Zapraszamy do podziwiania.

          • Jubilerskie wprawki

          • 1 grudnia jubilerzy z całej Europy obchodzą swoje święto. Wytwarzanie wyrobów ze złota, srebra i kamieni szlachetnych było znane już od bardzo dawna. Wyroby te służyły jako ozdoba podkreślająca urodę i bogactwo. Na początku biżuterię nosili tylko królowie i władcy, dziś natomiast jest powszechnie dostępna i chętnie kupowana. W początkowych dniach grudnia uczniowie, którzy zaglądali do szkolnej biblioteki mogli spróbować pracy jubilera, samodzielnie projektować i wykonać biżuterię. Co powstało, zobaczcie sami :)

          • "Zaprowadź nas ..... " - uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

          • W dniu 22 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas Pan Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, ks. Janusz Wilk oraz Pan Ludwik Torba – Sołtys Gościszowa. Tegoroczną uroczystość przygotowali najmłodsi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały Jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem, w ubogiej stajni, narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli. Uroku inscenizacji dodały piękne pastorałki, kolędy w wykonaniu dzieci, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Wspólne kolędowanie, świąteczne życzenia wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój. Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, który pochwalił uczniów za piękny świąteczny przekaz oraz życzyli wszystkim zebranym spokojnych i  radosnych świąt. Świąteczne życzenia dla nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów złożyła również Pani Dyrektor Teresa Buryła.

          • Kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu,..

          • Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nie każdy będzie miał możliwość spędzenia ich w rodzinnym gronie. Nasi uczniowie bardzo dobrze o tym wiedzą i zgodnie z tradycją postanowili, umilić ten czas osobą schorowanym i przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu. Dzieci nie zapomniały również o pacjentach przebywających w Zakładzie Opiekuńczo -Leczniczym w Nowogrodźcu oraz Zakładzie Opieki Paliatywno – Hospicyjnej. Mamy nadzieję, że nasz drobny upominek wywoła uśmiech i radość wśród podopiecznych i personelu.