• Wizyta w teatrze ....

          • We wtorek 12 grudnia uczniowie klas 4 – 8 wybrali się do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Obejrzeli spektakl „Scrooge. Opowieść wigilijna”, który jest adaptacją jednego z najpopularniejszych dzieł Dickensa. Obejrzana historia przemiany głównego bohatera w wigilijną noc to ponadczasowa opowieść o uniwersalnych wartościach, która dostarczyła nam wielu wzruszeń. Ogromne wrażenie zrobiła na nas gra aktorów, muzyka, tańce i efektowna scenografia. Prezentowane przez nas zdjęcia ze spektaklu pochodzą ze strony Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

          • Zimowa integracja

          • Zima, jak zauważamy bywa coraz częściej szaro-bura niż biała. Dlatego maksymalnie staraliśmy się wykorzystać czas, kiedy śniegu nie brakowało. Dla klas czwartej, piątej i szóstej była to okazja do wspólnej zabawy i poznawania się w szkole, ale jednak inaczej niż w czasie lekcji.  Wspólne szaleństwo ze śnieżkami i ogromną ilością śmiechu sprawiła, że wszyscy mieli lepszy dzień. I to niejeden.  Ta nasza wersja białego szaleństwa przypadła wszystkim do gustu. Czekamy więc na następne opady :)

          • Miła wizyta w naszej szkole...

          • Przedświąteczny czas jest okazją do wielu miłych spotkań. Jednym z nich była wizyta Pana Burmistrza Roberta Relicha w naszej szkole. Przybył na zaproszenie Pani Dyrektor oraz uczniów kl. I, którzy nie tak dawno przeżywali uroczystość pasowania. Z tej okazji nasz Gość życzył wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w dalszej edukacji oraz tego, by  czas zdobywania wiedzy był dla nich wspaniałą przygodą. Nie zabrako również serdecznych życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pan Burmistrz obdarował naszych najmłodszych upominkami oraz słodkościami a uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Zaśpiewali piosenki, których nauczyli się w kl. I. Udało się nawet zaśpiewać kolędę wraz z  Panem Burmistrzem. To był mile spędzony czas w radosnej i serdecznej atmosferze.  Cieszymy się z wizyty Pana Burmistrza i zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

          • Z wizytą w schronisku dla zwierząt...

          • Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje całej społeczności szkolnej za tak liczny udział w organizowanej przez nas zbiórce!

            Pracownicy i zwierzęta ze schroniska będą się cieszyli z tego,  że potraficie się dzielić!

            Zebraliśmy karmy suche i mokre dla piesków i kotków,  koce oraz zabawki. Cała góra darów jest już w schronisku!

            Dziękujemy bardzo i zapraszamy do włączania się w kolejne nasze akcje!

          • Sukces "Młodych Gościszowian" w III Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno- Noworocznych

          •       13 grudnia 2023r. pięciu uczniów z zespołu Młodzi Gościszowianie wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Kolęd,  Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych pod patronatem Starosty Bolesławieckiego Pana Janusza Gabrysiaka.

               Wszystkich oceniała komisja stosując kryteria: dobór repertuaru adekwatny do wieku wykonawcy i jego możliwości wokalnych, sposób wykonania, intonacja, ogólne wrażenie artystyczne, możliwości wokalne, interpretacja, oryginalność wykonania.

               ,,Pastuszkowie bracia mili” to pastorałka, którą a cappella, z wielką klasą, uroczyście                i radośnie wyśpiewali nasi uczniowie III miejsce w kategorii IV-VI.

                 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole...

          • W tym roku św. Mikołaj dojechał do nas nietypowym pojazdem... Był to ciągnik! Uczniowie naszej szkoły powitali go radośnie piosenką, a w zamian otrzymali słodycze i inne drobiazgi. Dziękujemy Panu Radosławowi Urbanikowi za umożliwienie nam spotkania ze św. Mikołajem :) Do zobaczenia za rok :)

          • Dzień Górnika w naszej Szkole

          • 4 grudnia 2023r.,  chcąc przybliżyć dzieciom  trudną i odpowiedzialną pracę górników, zaprosiliśmy do naszej szkoły Pana Sławomira Pandadzidisa – górnika Kopalni Gipsu i Anhydrytu ,,Nowy Ląd”. Na początku uroczystości Pani Dyrektor T. Kida powitała gościa, a potem poinformowała uczniów o celu przybycia górnika.

              Później gość przedstawił się i powiedział o sobie kilka zdań ze swojego życia, a także  o pracy w kopalni, o niebezpieczeństwach czyhających pod ziemią i opisał górniczy mundur. Uczniowie z wielką uwagą słuchali.

               Następnie w wierszach i piosence uczniowie oddali szacunek wszystkim górnikom z okazji ich święta.

            Wreszcie nadszedł czas na pytania dzieci. Było ich sporo, np. Dlaczego wybrał  zawód górnika? Co czuje górnik będąc pod ziemią?  Pan Sławek bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiedział na te i wszystkie inne pytania.
                Na koniec obejrzeliśmy film o pracy górników w kopalni. Potem wraz z Panią Dyrektor  podziękowaliśmy gościowi za wspaniałą prezentację- za przybliżenie pracy górnika.

            Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i słodką niespodzianką od naszego gościa. Organizatorka spotkania-p.K. Członka-przygotowała fotobutkę, która sprawiła, że każde dziecko, choć na moment, mogło się poczuć się górnikiem.

              Było to wyjątkowe spotkanie . Na pewno zostanie  wszystkim na długo w pamięci. Uczniowie są zachwyceni.

          • Wycieczka do fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi

          • Dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Złotoryi.Mała fabryka „Vitbis” wytwarza szklane ozdoby choinkowe tradycyjną metodą. Ponieważ jest to coraz rzadziej spotykany zawód w Polsce i na świecie, głównym celem jest pokazywanie zainteresowanym całego etapu produkcyjnego. Są to najnowsze trendy oraz nowe techniki zdobienia. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów.

                   Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

                    Wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Przywieźliśmy także bombki ozdobione swoim imieniem lub imieniem bliskich.

          • Pieczemy chleb...

          • 27 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Iwonę Omiatacz- Mistrzynię Wypieku Korowaja. Dzięki tej wizycie, uczniowie kl. I poznali etapy robienia i wypieku chleba. Dzieci miały możliwość wyrobienia własnego chlebka, który potem, po wyrośnięciu, został upieczony. Niesamowity zapach świeżo upieczonego chleba unosił się w całej szkole :) Po upieczeniu nastąpił długo oczekiwany moment.... degustacja! Chleb zrobiony własnoręcznie smakował wyśmienicie. Zajęcia z Panią Iwoną na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. DZIĘKUJEMY !

          • Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

          • Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

             

          • Prawa Dziecka

          • ,,Każde dziecko ma prawa” pod takim hasłem dnia 20 listopada 2023r. świętowaliśmy 34. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka org. przez UNICEF Polska. Koordynatorem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole była p. K. Członka- opiekun samorządu klas 0-III.  Najpierw uczniowie wraz  z wychowawcami obejrzeli film pt. ,,Wszyscy mają prawa”. Potem była rozmowa o prawach dzieci. Uczniowie chętnie zabierali głos  udzielając zwykle dobrych, ciekawych wypowiedzi. Na koniec Pani Dyrektor T. Kida podsumowała wydarzenie, wspominając o tym, by pamiętać nie tylko o  własnych prawach, ale respektować także prawa drugiego człowieka.

            Tego samego dnia uczniowie wykonali jeszcze w klasach rysunki dotyczące praw widziane ich oczami.

            20 listopada to  dzień, w którym szczególnie powinniśmy kierować nasze myśli ku dzieciom.

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • 11 listopada, to dla każdego Polaka jeden z najważniejszych dni w roku. Także w naszej szkole dzień ten podkreślaliśmy w szczególny sposób. Poza uczczeniem Święta Niepodległości naszym strojem i wystrojem, spotkaliśmy się na szkolnym apelu. Nie zabrakło wspólnie odśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego oraz specjalnie przygotowanego widowiska. Tym razem przed społecznością szkolną zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. W krótkim programie opartym na rodzinnych rozmowach o odzyskaniu niepodległości przypomnieli nam o tym, co dla Polaków jest naprawdę ważne. Nasze poczucie wspólnoty, piękna historia narodu przez setki lat walczącego o pełnię niepodległości. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały "Katechizm polskiego dziecka". Nadmienimy, że reprezentanci naszej szkoły brali udział również w gminnych obchodach rocznicy tego święta.

            Pamiętajmy, że każdego dnia możemy realizować swój patriotyzm i szacunek do ojczyzny i jej symboli. Dbając o swoje najbliższe środowisko, o swoją społeczność i bliskich dbamy o nasz kraj i naród. Tyle może zrobić każdy z nas, do czego zawsze w naszej szkole mocno namawiamy:)

          • Ogólnopolski Projekt Katechetyczny

          • "Odmawiajcie różaniec" - odpowiadamy na prośbę Maryi. Tak brzmi temat zadania wynikającego z Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego "W domu, w przedszkolu, w szkole z Panem Bogiem". Po szeregu lekcji na temat objawień Matki Bożej w Fatimie czy Gietrzwałdzie podjęliśmy akcję związaną z modlitwą różańcową. Uczniowie przynosili do szkoły różańce misyjne otrzymane podczas przygotowań do I Komunii Świętej. Modliliśmy się w różnych intencjach, w tym za misjonarzy i ich podopiecznych. I właśnie mali podopieczni wraz z s. Moniką z Tanzanii odpowiedzieli modlitwą różańcową w swoim własnym języku. :)

          • Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

          • ,,Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie…”  

            /Jan Zamoyski

                  Te słowa napisane przez Jana Zamoyskiego bardzo pasują do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

            To dorośli z otoczenia dzieci swoją postawą i przykładem wychowują je w duchu wartości patriotycznych. Dowodem tego jest uroczystość z okazji Dnia Niepodległości  w Nowej Wsi, która każdego roku gromadzi uczniów wszystkich szkół w gminie.

                W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie z pocztem sztandarowym oraz grupa chłopców z zespołu ,,Młodzi Gościszowianie”.

               Chłopcy zaśpiewali utwór pt. ,,Rogatywka”, który wzbudził zachwyt.

            Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Ciekawym punktem programu było podniesienie flagi i salwa z karabinów.

                  Miłym dodatkiem był poczęstunek w postaci ciasta i grochówki, przygotowany przez  rodziców i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

          • Wizyta w Bibliotece Publicznej w Gościszowie

          • Jednym z ważniejszych listopadowych świąt jest Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie kl. V wybrali się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Gościszowie.

            Uczestnicy poznali podstawowe informacje związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, przygotowywali plakaty związane z tym świętem, a w ramach ewaluacji zajęć bezbłędnie odpowiadali na pytania zawarte w teście, który pozwolił utrwalić przedstawione wiadomości na temat Święta Niepodległości, okoliczności jego ustanowienia oraz faktów historycznych dotyczących poruszanego tematu.

            Dziękujemy p. Joannie Zdanowskiej za pomoc w kształtowaniu postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły.

          • Ślubowanie Uczniów klasy I

          • 27 października 2023 r.  odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Gościszowie. W uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor Teresa Kida, Ks. Janusz Wilk, Przewodnicząca Rady Rodzicó, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z klas 0 - VIII.

                  Najpierw odśpiewano pieśń sztandarową i wprowadzono sztandar, a następnie  Pani Dyrektor powitała Gosci oraz wszystkich zebranych na tej uroczystości.

            Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad ruchu drogowego.

                   Po prezentacji umiejętności i wiadomości, odśpiewano hymn państwowy , Później pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę  oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

                    Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor  wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.

                 Następnie wychowawczyni  wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice kolorowe rożki wypełnione słodyczami ufundowane przez rodziców.         Całą uroczystość zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Po czym udano się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej. 

          • Wycieczka do ZOO do Goerlitz

          • 26 października klasa czwarta i szósta odwiedziły ogród zoologiczny w Goerlitz. Piękne miasto graniczące ze Zgorzelcem kryje w sobie bardzo ciekawy ogród, znacznie różniący się o tych znanych w Polsce. Dla naszych uczniów zaskoczeniem była możliwość tak wielu interakcji ze zwierzętami oraz infrastrukturą, zapewniającą mnóstwo atrakcji. Mimo tego, że pogoda nas nie rozpieszczała systematycznie poznawaliśmy i podziwialiśmy kolejne wybiegi zwierząt licznie zgromadzonych w Goerlitz. Dużym zainteresowaniem cieszyło się karmienie krowy. Takie czasy, że o krowę na wsi coraz trudniej. Łatwo było o uśmiechy na twarzach, zwłaszcza podczas korzystania z mini parków rozrywki, tworzonych ekologicznie i pomysłowo na terenie całego ZOO. Mali Gościszowianie z wielkim zaangażowaniem eksplorowali tory przeszkód, labirynty i tym podobne zestawy przeszkód. Wyjazd uznajemy za bardzo udany pomimo deszczu. Polecamy każdemu, kto lubi miło spędzać czas i lubi  zwierzęta. Bo tych w Goerlitz nie brakuje. 

          • BohaterON

          • „BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON
            w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych
            z edukacją dzieci i młodzieży. Misją projektu było tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. Celem akcji było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. W tym roku szkolnym, wykonywane dotychczas przez uczniów, tradycyjne kartki-laurki dla Powstańców zastąpiły wpisy na portalu www.dumnizpowstancow.pl - nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. W naszej szkole
            w projekcie wzięli udział uczniowie klasy VIII. Obejrzeli specjalnie przygotowany odcinek programu „Co za historia” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu, uczestniczyli w lekcjach poświęconych 63 dni chwały podczas których poznali przyczyny, przebieg i skutki tego wielkiego czynu. Przygotowali wystawę, a na koniec dokonali wpisów na portalu www.dumnizpowstancow.pl

          • #Sprzątamy dla Polski"

          • 4 października 2023 roku, w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji ekologicznej inicjatywy # „Sprzątamy dla Polski” Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Ideą przewodnią była edukacja jak postępować z odpadami i promowanie idei czystego środowiska.   Uczniowie wyposażeni w worki, wybrali się na spacer do parku oraz w okolicę szkoły, by zebrać jak najwięcej śmieci, a następnie dokonać ich segregacji i wrzucić do odpowiednich pojemników. Poprzez takie działania młodzież uczyła się jak dbać o lokalne otoczenie.

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej właśnie okazji również w naszej bibliotece odbyło się szereg ciekawych działań.  Obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, Dzień Biblioteki Szkolnej oraz przyłączyliśmy się do bicia rekordu w czytaniu na przerwie w ramach ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” oraz „Cała Polska Czyta Dzieciom.

             Celem akcji była promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

          • Dzień Warzyw i Owoców

          • 20 października obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Warzyw i Owoców. Święto to było okazją do zabaw połączonych z edukacją dzieci na temat zdrowego odżywiania a także świadomości dotyczącej znaczenia warzyw i owoców w codziennej diecie. Dzieci zapoznały się z baśnią pt. "O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku" oraz odegrały teatrzyk z udziałem warzyw i owoców. Na koniec odbył się bal warzywno- owocowy :) To był udany dzień :)

          • Dzień Krajobrazu

          • Nasza placówka wzięła udział w obchodach Dnia Krajobrazu, co stało się okazją do promowania wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas. Tegoroczny Dzień Krajobrazu służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się, pracujemy, byśmy mogli chronić to, co jest w nich najcenniejsze. W ramach tej akcji piątoklasiści uczestniczyli w lekcji o krajobrazie, podczas której poznali jego elementy i  rodzaje. Następnie samodzielnie uchwycili na zdjęciach krajobraz Gościszowa. Efekt ich prac możecie podziwiać na wystawie w holu szkoły 😊

          • W zdrowym ciele, zdrowy duch :)

          • W naszej szkole dzieje się dużo dobrego. Ostatnio mieliśmy możliwość uczestniczyć w zajęciach, które prowadziła Pani Paulina Ruta razem z instruktorką Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Panią Bożeną Kowzan. Była to pilotażowa jednostka ,,Kijki zamiast telefonu". Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z bezpieczeństwem  oraz zasadami doboru sprzętu do marszu z kijkami. Po rozgrzewce i wspólnym przejściu, odbył się konkurs dla uczestników, gdzie najbardziej aktywni otrzymali nagrodę rzeczową. Dziękujemy za obecność i zaszczepienie w dzieciach chęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że hasło ,,Kijki zamiast telefonu" zostanie wdrożone w życie :)

          • Wycieczka kl. VIII

          • "Migrują bociany, migrują śledzie i czasem człowieka coś w świat powiedzie..."

            Tak też powiodło uczniów klasy 8 do parku linowego Meander w Złotoryi. W świetnym humorze, przy pięknej słonecznej pogodzie, nasza młodzież dzielnie pokonywała linową trasę wśród koron drzew. Odwaga ich nie miała granic.

            Serdecznie dziękujemy Paniom  zaangażowanym w organizację wycieczki za pomoc, opiekę i wspólnie spędzony miło czas.

          • Święto Edukacji Narodowej

          • 13 października 2023 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Patrona Jana Pawła II.   Obejrzeliśmy pełną humoru część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klasy czwartej, poprzez którą wyrażali wdzięczność dla nauczycieli za trud nauki i wychowania. Wierszami i pięknymi słowami, a także wzruszającą piosenką wyśpiewaną przez zespół wokalny ,,Młodzi Gościszowianie"  uświetniliśmy pamięć o naszym patronie.

            Pani dyrektor  życzyła nauczycielom satysfakcji z pracy, zdrowia i  niesłabnącego zapału  do działania. Ksiądz Proboszcz odniósł się do słów, które wzbogacały dekoracje: ,,ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH DZIĘKUJEMY,  mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela.

            Wszystkim Nauczyielom, Pracownikom Oświaty życzymy wszystkiego, co najlepsze :)

             

          • Pysznie, zdrowo i kolorowo...

          • Uczniowie kl. II podzieleni na cztery zespoły wykonali pyszne surówki z warzyw i owoców. Każdy zespół pracował z dużym zaangażowaniem i uważnością. Po zakończonej pracy odbyła się degustacja wykonanych pyszności. Mizeria, marchewka z jabłkiem, surówka z kapusty i sałatka wielowarzywna w mgnieniu oka znikały z talerzy :) Uffff... Cóż to była za uczta :)

          • Dzień Głośnego Czytania

          • Kilka dni temu, a dokładnie 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Nasza społeczność szkolna również nie zapomniała o obchodach tego dnia. W szkole nie brakowało głośnego czytania, gdyż Pani Dyrektor, przewodnicząca RR oraz jedna z nauczycielek, przeczytały uczniom klas I-III oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego fragmenty bajek autorstwa Janiny Porazińskiej. 

            Każdy powinien pamiętać o tym, że czytając dziecku książkę ofiaruje się największy dar- swój czas, uwagę, zaangażowanie oraz entuzjazm. Zachęcamy do wspólnego czytania