• Zakończenie zbiórki "Pomoc dla Ukrainy"

          • Nasza zbiórka "Pomoc dla Ukrainy" zakończyła się. Dzięki Wam zebraliśmy dużą ilość środków higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci. Dla najmłodyszch zebraliśmy również kaszki, mleko w proszku oraz inne smakołyki. Wszystkie produkty zostały już przekazane do PCK w Bolesławcu, a następnie trafią do osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję. Po raz kolejny pokazaliście że Wasze serca są ogromne i wrażliwe. 

             DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

             

             

          • Spotkanie z leśnikiem

          • 23 marca naszą szkołę odwiedził pan Marek Biardzki - podleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski. W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas spotkania pan Marek przekazał naszym uczniom bardzo wiele cennych wiadomości na temat życia pszczół oraz ich ważnej roli w przyrodzie. Dzieci poznały zwyczaje pszczół, dowiedziały się dlaczego miód i produkty pszczele są ważne dla zdrowia i urody, poznały kilka tajników z życia pszczelej rodziny, dowiedziały się z czego powstaje miód, co to jest pyłek, wosk. W czasie spotkania miały okazję zobaczyć tradycyjną ramkę, do której pszczoły zbierają miód oraz narzędzia pszczelarskie. Dodatkową atrakcją była możliwość założenia stroju pszczelarza oraz skosztowanie miodu. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało od pana Marka odblask z logo nadleśnictwa.   

            Dla wszystkich była to ciekawa lekcja przyrody, za którą bardzo dziękujemy panu podleśniczemu !

             

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu  Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku do osób z zespołem Downa cała społeczność szkolna założyła  w tym dniu kolorowe skarpetki – „skarpetki nie do pary". Uczniowie obejrzeli i poznali prawdziwe historie dzieci z zespołem Downa, wysłuchali wzruszającej piosenki  "Jesteśmy tu". W tym dniu nie zabrakło również "skarpetkowej gimnastyki" oraz wielu zabaw ze skarpetkami. 

             

          • Powitaliśmy wiosnę ...

          • 21 marca nasi uczniowie, zgodnie z tradycją, pożegnali zimę i przywitali wiosnę pięknie przystrojonym gaikiem . Dzieci przemaszerowały dookoła szkoły w radosnym i głośnym korowodzie. Cały hałaśliwy korowód prowadziła kukła marzanna. Również dzisiaj po całej naszej szkole roznosił się zapach gofrów, które przygotowała dla uczniów Rada Rodziców. Każdy uczeń mógł skosztować pysznego gofra. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

            Mamy nadzieję, że głośne okrzyki, hałas jaki zrobiły dzieci na dobre pożegnały zimę, a wiosna zawsze kojarzyć się będzie z czymś radosnym i ...słodkim

            Dziękuję Paniom z Rady Rodziców za trud i pracę włożoną w słodkie przywitanie wiosny, Nauczycielom i Uczniom dziękuję za radość, którą wnosicie w mury naszej szkoły!

          • Zakończenie rekrutacji do oddziału przedszkolnego

          • W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 , wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. 

            Imienna lista przyjętych dzieci, została wywieszona w szkole na tablicy ogłoszeń- szatnia oddziału przedszkolnego.

            Rodzice przyjętych dzieci proszeni są o  złożenie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do naszej szkoły, w okresie 22-25.03.2022r.  

            Informuję, że pozostały jeszcze 3 wolne miejsce do oddziału przedszkolnego.

            Teresa Buryła- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie

             

          • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy

          • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

            Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

            Formularz zgłoszeniowy

            Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

            Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

            W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

            Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

            Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

             

            Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

            Plac Powstańców Warszawy 1

            50-153 Wrocław

          • W starym kinie

          • W dniu dzisiejszym nasza szkoła zamieniła się w kino "Bajka". W kinie uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzeli serial animowany przedstawiający przygody sympatycznego kundelka Reksio. Dzieci zaczym przystąpiły do oglądania bajki musiały samodzielnie zakupić bilet, który sprzedawany był w kasie biletowej. Następnie musiały odszukać swoje miejsce w sali kinowej, ponieważ każdy bilet zawierał określony numer rzędu oraz miejsca. Dodatkową atrakcją był popcorn, który otrzymywały dzieci za okazaniem zakupionego wcześniej biletu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały „Reksia”. Projekcja zapomnianej bajki wzbudziła ogromne zainteresowanie i zachwyt.  Dzieci  siedziały jak zaczarowane i nie wierzyły, że kiedyś były takie bajki. Obiecywały, że teraz częściej będą powracały do bajek oglądanych dawniej przez ich rodziców.

            Dzisiejsza wizyta w kinie to nie tylko świetna zabawy, integracja rówieśników ,ale także okazja do utrwalania nominałów monet i banknotów, doskonalenia obliczeń pieniężnych oraz przypomnienia zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. 

             

          • Mamy I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym!

          • W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 3 uczniów: Martyna Gałuszka, Łucja Mrozińska oraz Gabriel Siekaniec. Dnia 22 lutego odbył się dalszy etap konkursu, tym razem był to etap na szczeblu powiatowym, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Łącznie w konkursie wzięło udział 53 uczniów z 20 szkół podstawowych powiatu bolesławieckiego. Komisja na posiedzeniu w dniu 3 marca 2022 r. dokonała oceny prac uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego, a następnie wyłoniła 10 laureatów z największą ilością punktów. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że nasza uczennica Martyna Gałuszka zajęła I miejsce zdobywając 99,5 punktów. Serdecznie gratulujemy Martynce i życzymy dalszych sukcesów

          • Dzień bez Oleju Palmowego

          • Nasza szkoła od wielu lat promuje i zachęca uczniów do zdrowego stylu życia oraz dbania o środowisko naturalne. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej wspólnie z małpką Iwoną obchodzili Dzień Bez Oleju Palmowego. Obchody rozpoczęliśmy od zapoznania się z kolejną przygodą małpki Iwony, która uświadomiła nam, jak olej palmowy negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Przypomnieliśmy również zasady zdrowego odżywiania. Na zajęciach sprawdziliśmy skład naszych ulubionych przekąsek. Przekonaliśmy się, że większość z nich zawiera niezdrowy olej palmowy.

            Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci uczniów do czytania etykiet znajdujących się na produktach oraz skłoni ich do używania artykułów spożywczych, które nie zawierają oleju palmowego.

             

          • Moja ulubiona historia biblijna...

          • Moja ulubiona historia biblijna - tak brzmiał temat katechezy w kl. IV i V. Najpierw uczniowie przypominali sobie różne ciekawe historie Starego i Nowego Testamentu, następnie dzieci tworzyły plan swojej pracy, czyli przygotowywały niezbędne materiały potrzebne do jej wykonania. Sala wypełniła się wielkimi torbami z przyborami, a na stole można było zauważyć przygotowane już w czasie przerwy szkielety projektów. W materiałach oprócz tradycyjnych farb i kredek były też: korki, wykałaczki, taśmy malarskie, kartony, plastikowe butelki, klocki lego, kolorowe patyczki, zwierzątka z domowej kolekcji zabawek i wiele innych. Na lekcji wrzało jak w ulu. Każdy z zapałem tworzył i opowiadał o swoich pomysłach. W ten sposób powstała nasza mała galeria dzieł sztuki, którą prezentujemy na zdjęciach😘 Dziękuję Uczniom za zaangażowanie😘, Nauczycielowi religii dziękuję za stwarzanie sytuacji pozwalających rozwijać kreatywność naszych Uczniów💖

          • Walentynki...

          • W minionym tygodniu uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki. Można było również zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej ramce. Wszystkie listy, liściki i karteczki zostały posegregowane i dostarczone do ich adresatów- przez listonoszy z Samorządu Uczniowskiego, pracujących na dwie zmiany Dziękuję za organizowanie zadań wzmacniających relacje między naszymi Uczniami....Brawo Samorząd Uczniowski!

          • Bal u królowej Jadwigi

          • 24 lutego 2022 r. odbył się tak długo oczekiwany przez naszych uczniów bal karnawałowy pod hasłem „Bal u Królowej Jadwigi”.

            W tym dniu sala gimnastyczna, korytarze szkolne oraz sale lekcyjne zamieniły się w Krainę Radości, w której króluje dobra i piękna królowa.

            W naszej krainie nie zabrakło również królów, dzielnych i walecznych rycerzy,księżniczek oraz dam dworu.

            Bal rozpoczęła królowa zapraszając całą społeczność szkolną do wspólnego tańca narodowego- poloneza. Następnie każda grupa udała się do swoich komnat, gdzie przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi przyjaciółmi, a także nauczycielami. Nie zabrakło w tym dniu również różnych zabaw integracyjnych oraz pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

            Dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbył się ten piękny i tak długo wyczekiwany bal. Podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy przygotowali piękne stroje karnawałowe swoim pociechom, Radzie Rodziców dziękujemy za pyszne słodkości... Wszystkim zaangażowanym należą się słowa uznania za perfekcyjną organizację

          • Uroki zimy

          • W styczniu w naszej szkole uczniowie klas 0 – III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Uroki zimy”. Uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią, pomysłowością i inwencją twórczą. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich naradach i dyskusjach, Komisja postanowiła wyróżnić następujące osoby:

            oddział przedszkolny:

            Patrycja G., Urszula O., Franciszek K., Antoni O., Kuba W., Eliza G.

            kl. I

            Maja B., Natalia K., Zosia K.,

            kl. II

            Magdalena G.,

            kl. III

            Martyna G., Łucja M., Filip Sz..

            Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez  Radę Rodziców.

            Dziękuję Organizatorom, Uczestnikom i Radzie Rodziców za pracę włożoną w odkrywanie talentów naszych Uczniów.

          • Temperamentne dźwięki...

          • 23 lutego w naszej szkole gościliśmy artystów z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas spotkania pn. "Temperamentne dźwięki" zostały zaprezentowane instrumenty dęte: waltornia, akordeon, fagot. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na charakter utworu mają tempo, melodia, harmonia, artykulacja.

            Świat muzyki jest niezwykle barwny i bogaty, o czym przekonaliśmy się podczas dzisiejszego spotkania.

            Dziękuję Nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uczty dla ducha i ucha :)

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          •  „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

             

            21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ramach obchodów tego święta uczniowie klas I-III uczestniczyli w różnych zabawach językowych. Nasze zabawy rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza  Juliana Tuwima "Abecadło", który wyrecytowali uczniowie klasy pierwszej. Następnie w kilkuosobowych zespołach dzieci rozszyfrowywały hasła, rozwiązywały rebusy, odczytywały wyrazy i dopasowywały do nich wyrazy zapisane wspak. Nie zabrakło równiez w tym dniu łamańców jezykowych, z którymi bardzo dobrze poradzili sobie nasi uczniowie. Na zakonczenie naszych zabaw na uczniów czekała słodka niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców. 

            Dzisiejsze zabawy językowe były wspaniałą okazją do zwrócenia uwagi naszym uczniom, że nasz język ojczysty jest piękny i należy o niego dbać,  ale także świetną okazją do intergacji rówieśników. 

             

          • Walentynki w bibliotece szkolnej...

          • Dzisiaj w bibliotece szkolnej świętowaliśmy WALENTYNKI.

            Uczniowie wzięli udział w loterii walentynkowej. Losując serduszko można było wylosować możliwość wypożyczenia książki, coś słodkiego, laurkę lub zakładkę do książki. Zabawa bardzo się podobała. Loteria zostanie przedłużona na kolejne dni. Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece😘💖

          • 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Tradycją naszej szkoły stało się wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo trudnego dla wszystkich czasu nie mogło zabraknąć nas i w tym roku. Nasi wolontariusze z puszkami w rękach kwestowali przez kilka godzin w naszej miejscowści oraz po ulicach Nowogrodźca. W akcję włączyli się również nasi najmłodsi wolontariusze - uczniowie klasy I, którzy w piątek zbierali pieniążki do puszek w szkole. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że nasi wolontariusze, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły włączyli się w tę szczytną inicjatywę.

          • Podsumowanie zbiórki karmy dla Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Przylasku

          • Wraz z początkiem zimowego wypoczynku, nasza zbiórka darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku dobiegła już końca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy ponad 80 kg suchej karmy, duże ilości karmy mokrej oraz inne smakołyki dla zwierząt. 

            Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wrażliwość, dobre serce i tak hojne wsparcie naszej akcji!

          • Dokarmiamy ptaki zimą :)

          • Mamy to!

            Karmniki wykonane przez Rodziców i Uczniów klasy I zostały dzisiaj rozwieszone na drzewach znajdujących się na terenie naszej szkoły. Mamy nadzieję , że nasi mali skrzydlaci przyjaciele będą często odwiedzać swoje nowe domki, w których znajdą mnóstwo smakołyków.

            Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym udało nam się zrealizować nasze plany :)

          • AKADEMIA MOCY

          •  

            DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

            W dniu 25.02.2022 nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Mikułowa – Świebodzice planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.

            Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem.

            Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, rowerek elektryczny, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

            Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy.

            Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. Power Man natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.

            Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

            Akademio Mocy – dziękujemy!

          • Dzień bez opakowań foliowych

          • 21 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bez Opakowań Foliowych. Był to dzień zorganizowany w ramach programu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną ". Działania podejmowane w tym dniu miały na celu propagowanie wśród uczniów zachowań sprzyjających ochronie środowiska w zakresie stosowania opakowań wielokrotnego użytku.

            Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania kolejnej przygody małpki Iwony. Następnie uczniowie obejrzeli krótki film ukazujący skutki zanieczyszczania środowiska foliowymi opakowaniami. Dzieci dowiedziały się, że wyprodukowanie jednego worka foliowego zajmuje około 1 sekundy, natomiast degradacja - kilkaset lat. Na zakończenie uczniowie klasy I ozdobili swoje płócienne torby, natomiast uczniowie klasy III wykonali plakat informujący o szkodach, jakie wyrządza korzystanie z torebek foliowych oraz jak temu zapobiegać.                  

            Mamy nadzieję, że z takimi samodzielnie pomalowanymi torbami nasi uczniowie chętnie będą chodzić na zakupy, a tym samym ograniczą korzystanie z jednorazowych toreb foliowych.  

          • Rodzinne warsztaty budowania karmników dla ptaków

          • Dzisiejsze zajęcia w klasie I przebiegały zupełnie inaczej niż zwykle. Uczniowie zamiast piór, ołówków używali młotków,gwoździ, wkrętarek a to za sprawą niecodziennych warsztatów, podczas których wspólnie z rodzicami wykonywali karmniki dla ptaków. Powstały bardzo pomysłowe, oryginalne domki dla ptaków - piętrowe, dwupiętrowe, z balkonami, tarasami.

            To był bardzo pracowity dzień, który przyniósł wszystkim wiele radość, ale także wspaniała okazja żeby spędzić twórczo czas z własnym dzieckiem i zrobić coś pożytecznego dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół.

            Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom, uczniom i wychowawcy za zaangażowanie, kreatywność oraz poświęcony czas.

            Słowa wdzięczności kierujemy do Firmy DRE-SZEW.s.c, która nieodpłatnie przekazała materiał na karmniki oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, która w znacznej części sfinansowała koszty przejazdu do tartaku w Czernej.

            Wszystkim za wszystko bardzo dziękujemy😘😍🥰

          • SUPERBOHATEROWIE TO MY!

          • Po powrocie do nauki stacjonarnej klasa druga naszej Szkoły uczestniczyła w warsztatach "Superbohaterowie to My".

            Celem zajęć było rozwijanie świadomości dzieci o roli każdego człowieka w społeczeństwie.

            Uczniowie rozpoczęli spotkanie rysowaniem swoich ulubionych postaci fikcyjnych (z bajek, filmów, gier komputerowych). Następnie nazywali cechy, za które cenią i lubią swoich superbohaterów. Stworzyli w klasie mini wystawę swoich prac.

            Drugi dzień warsztatów zaczął się od rozmowy na temat tego, jaki według dzieci jest superbohater prawdziwy. Musiały nadać swoim idolom ze świata bajek cechy ludzkie. Metodą "burzy mózgów" podawali przykłady superbohaterów ludzi oraz podawali ich zalety.

            Następnie w dwóch grupach dzieci tworzyły techniką kolażu wizerunki superbohaterów - ludzi:

            Chłopcy wykonali Miłego Milana, dziewczynki Miłą Michelle. Uczniowie pracowali wspólnie, rozdzielając pomiędzy sobą zadania. Każdy z nich musiał dodać swoją część do dużego obrazu człowieka.

            Biorący udział w zajęciach doszli do wniosku, że super człowiekiem może być każdy jeśli się postara😍🙂Dziękuję za aktywność, zaangażowanie oraz przeprowadzenie tych ciekawych zajęć 🙂😘