• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Tegoroczne wybory odbyły się 18 czerwca. Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się 12 kandydatów: Maja Misiewicz, Martyna Anioł, Daniel Turek, Gabriel Jarosz, Roksana Radziewicz, Julia Duch, Antoni Zięba, Milena Radziewicz, Milena Konicka, Magdalena Gierak, Laura Markusz, Dominik Kida.  Nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe 😊 Wyborcy mogli oddać głos na wybranego kandydata  na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania.  Karty do głosowania wrzucano do urny, która została komisyjnie opróżniona. Po podliczeniu głosów okazało się, że funkcję przewodniczącego pełnił będzie Antoni Zięba z klasy VI,  który uzyskał największą liczbę głosów. Gratulujemy!

          • Warsztaty profilaktyczne nt. uzależnienia od nowych technologii

          • W dniach 10.06.2021- 18.06.2021 r. w naszej Szkole zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczne zachowania w sieci. Profilaktyka cyberprzemocy i uzależnień behawioralnych” dofinansowanych przez Gminę  i Miasto Nowogrodziec.

            Spotkania prowadzili trenerzy z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych.

            Wszystkie zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej. Miały one na celu ukazanie wpływu Internetu i gier komputerowych na funkcjonowanie młodego człowieka, uczenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, poznanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, przestrzeganie przed niebezpieczeństwami napotykanymi

            w sieci oraz uczenie ograniczania czasu spędzanego przez dzieci przed telewizorem  i komputerem.

            Omawiano również  zachowania dzieci mogące budzić niepokój rodziców, wskazujące na to, że młody człowiek może być uzależniony od nowych technologii. Wskazano również, kiedy młodzież jest najbardziej narażona na wpływy z Internetu.

            Wszyscy zainteresowani tym ważnym tematem wyrazili przekonanie, że organizowanie tego typu spotkań jest bardzo potrzebne.

            Dziękujemy za sfinansowanie tak wartościowych warsztatów.

          • Rajd rowerowy

          • 16 czerwca 2021 r. wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym pn. „Odjazdowy Bibliotekarz- Brzegiem Kwisy”  zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Nowogrodźcu. Sympatycy czytelnictwa i zdrowego stylu życia dotarli do szkółki leśnej w Osieczowie, gdzie na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: warsztaty w ramach Programu edukacji przyrodniczo- leśnej w Nadleśnictwie Bolesławiec”, „Odjazdowy Turniej” oraz ognisko z kiełbaskami aby uzupełnić stracone kalorie i wzmocnić się przed drogą powrotną do domu.

            Dziękujemy organizatorom za profesjonalną organizację i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok

          • Ranczo Gościszów- wycieczka piesza

          • 16 czerwca uczniowie klasy III odwiedzili Ranczo w Gościszowie.Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – w postaci zwierząt mieszkających na ranczo. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności jazdy konnej. Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy na dmuchańcu, ognisko oraz słodki poczęstunek. Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się już jak na wakacjach. To był super dzień. Dziękujemy Ranczo Gościszów za gościnę.

          • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

          • Trzecioklasiści zakończyli realizację III modułu międzynarodowego projektu czytelniczo-ekologicznego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".Tym razem czytając wspólnie książkę "Afryka Kazika", poznali przygody polskiego podróżnika - Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze. Dzieci zainspirowane niezwykłymi przygodami pana Nowaka postanowiły wcielić się w jego postać podczas "Pikniku czytelniczego". Dzięki tej ciekawej lekturze uczniowie poznali afrykański kontynent i jej mieszkańców. W celu zachęcenia pozostałych uczniów do przeczytania tej lektury uczniowie przygotowali gazetkę promującą książkę. W ramach tego modułu zostały przeprowadzone również zajęcia o tematyce ekologicznej. Uczniowie poznali również nowe przygody chmurki Tosi w krainie słońca.    

            Zakończyliśmy przygodę z projektem "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Były to niezapomniane spotkania i fascynujące przeżycia. Dziękujemy !!!

          • Dzień Dziecka 2021 r.

          • Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z samego rana zawitali do nas niespodziewani Goście. Radna Powiatu Bolesławieckiego: P. Barbara Kuduk oraz Radni Rady Miejskiej w Nowogrodźcu: P. Radosław Urbanik i P. Tadeusz Karasiewicz obdarowali wszystkie dzieci (te małe i te duże) słodkościami

            Później zabawom nie było końca! Młodsi Uczniowie prezentowali swoje talenty w konkursie MAM TALENT, a starsi, tuż po zakończonych lekcjach, wybrali się ze swoimi Wychowawcami w plener, by wspólnie spędzić czas. Każda klasa wybrała inne miejsce do zabawy. W organizację tego wesołego dnia włączyli się również Rodzice, którzy zadbali o smakowite przekąski

            Dziękuję wszystkim Osobom, dzięki którym na twarzach naszych Dzieci ciągle gościł uśmiech...DZIĘKUJĘ!

          • Warsztaty z Panią Psycholog

          • W dniach 13.05.2021- 20.05.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli sfinansowane przez Gminę i Miasto Nowogrodziec.

            Prowadziła je p. Katarzyna Fedorczak z Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie. Spotkania z psychologiem miały na celu wsparcie uczniów po pandemii.

            Uczniowie rozmawiali o swoich emocjach związanych z powrotem do szkoły. Wyrażali swoje obawy i nadzieje. Otrzymali również wskazówki, jak radzić sobie z obniżeniem nastroju i gdzie szukać pomocy.

            Z rodzicami i nauczycielami rozmawiano przede wszystkim o tym, jak pomóc dzieciom i jak z nimi pracować po powrocie do nauczania stacjonarnego oraz na jakie niepokojące zachowania uczniów należy zwracać uwagę.

            Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wyrazili przekonanie, że organizowanie tego typu spotkań z psychologiem jest bardzo potrzebne.

            Dziękujemy za sfinansowanie i przeprowadzenie tak wartościowych warsztatów🙂😊

          • Uczniowie jak obrazy :)

          • W naszej szkole odbył się konkurs, w którym uczniowie klas IV-VII odtwarzali płótna znanych malarzy oraz znane postacie. Wśród interpretowanych dzieł znalazły się ,,Dama z łasiczką", ,,Dziewczyna z perłą", ,,El Greco", ,,Leonardo da Vinci", ,,Vincent Van Gogh", ,,Hermiona Granger", ,,Czarownica" oraz dzieła R.Magiette'a, Rembrandta, J.Verneer'a, J.H. Fragonarda, P.Speier'a, J.Matejki. Biorąc udział w konkursie odwzorowania dzieł, uczniowie mogli wykorzystać wszystko, co było w domu "pod ręką". Kreatywność zaskoczyła! I tak powstały nowe- szkolne wersje pięknych dzieł, spośród których komisja wyłoniła laureatów:

            I miejsce:

            Roksana R. (postać z filmu ,,Czarownica")

            Martyna A. (Jan Vermeer ,,Mleczarka")

            II miejsce:

            Konrad J. (El Greco)

            Marcel T. (El Greco)

            III miejsce:

            Kacper M. (Jan Matejko ,,Stańczyk")

            wyróżnienie otrzymali:

            Milena K., Maja W., Julia R.

            Wszystkie prace zasługują na uznanie i podziw

            Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie- zabawie Dziękuję Nauczycielce plastyki za inspirację, Uczniom za udział, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych

          • ABECADŁO...- wierszyki o literkach

          • 21 maja w naszej szkole odbyły się zabawy z literkami pt. "ABECADŁO...- wierszyki o literkach". W zabawach udział brali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Zabawy te miały na celu utrwalenie poznanych liter, alfabetu, rozwijanie zainteresowania słowem pisanym oraz doskonalenie umiejętności czytania. Podczas tych zabaw dzieci rozpoznawały litery za pomocą dotyku, układały wyrazy z liter, czytały wierszyki o literkach, tworzyły literki z patyczków. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały słodką niespodzinakę ufundowaną przez Radę Rodziców.     

          • ŁĄCZY NAS BIAŁO- CZERWONA

          • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z okazji Dnia Flagi zaprosił do wzięcia udziału w akcji „ŁĄCZY NAS BIAŁO – CZERWONA”. Zachęcaliśmy do to tego, aby na każdym domu zawisła biało-czerwona. Tegoroczna nowość to  challenge z flagą. Zależało nam, aby jak najwięcej uczniów naszej szkoły uwieczniło na zdjęciach swój dom z  zawieszoną na nim polską flagą. Pobiliśmy rekord :)
            Najbardziej zaangażowane okazały się klasy IV i V. Każdy – KAŻDY -  uczeń tych klas powiesił flagę!
            Sto procent! Zgodnie z zapowiedzią Rada Rodziców nagrodzi te klasy. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji  serdecznie dziękujemy. Daliście lekcję prawdziwego patriotyzmu, bez wielkich gestów, ale z wielkim sercem.  Jesteśmy z Was dumni :)

          • Spotkanie z Panem Strażakiem :)

          • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji 7 maja 2021 r. Uczniowie naszej Szkoły spotkali się on-line ze Strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, który opowiadał o pracy strażaków. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, na które nasz Gość cierpliwie udzielał odpowiedzi. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas. Wszystkim Strażakom dziękujemy za ich służbę i życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji Ich święta!

          • Spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Pranić

          •  6 maja 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim
            z Panią Katarzyną
            Pranić, która jest autorką książki „Ela - Sanela”. Pozycja ta trafiła do księgarń kilka lat temu. Otrzymała II miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10–14 lat
            w Konkursie Literackim im. Astrid
            Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. My, uczniowie na lekcjach języka polskiego analizujemy fragment
            tej książki, gdyż gości on w naszych podręcznikach.

            Książka ta jest wysoko oceniana przez recenzentów i czytelników. Ela z pozoru jest zwyczajną nastolatką – jak każda dziewczyna ma swoje pasje, marzenia i problemy w rówieśnikami. Jednak
            jej pochodzenie i pełna znaków zapytania przeszłość wciąż o sobie przypominają, utrudniając poszukiwanie własnej tożsamości.
            Ela bowiem urodziła się w Bośni podczas wojny na Bałkanach, skąd wraz z grupą uchodźców, oddzielona od rodziny, jeszcze jako niemowlę trafiła do Polski. Poprzez osobistą historię bohaterki, autorka podkreśla jak wojna – każda, sama w sobie – bezlitośnie plącze ludzkie losy i jak trudno je potem rozplątać.

            Spotkanie z autorką, które zorganizowaliśmy on - line było dla nas okazją do poznania prawdziwej pisarki, zdobycia informacji o tym, jak powstają książki. Pani Katarzyna odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, którym nie było końca. Dziś wiemy więcej na temat procesu twórczego oraz wysiłku jaki trzeba włożyć w tworzenie własnego dzieła.

            Podczas spotkania mogliśmy się przekonać, że Pani Katarzyna to niezwykle ciepła i sympatyczna osoba. Pani Kasia zdradziła nam, że napisała już kolejne książki, które jeszcze nie opuściły jej szuflady. 

            Autorka „Eli – Saneli” zachęciła nas do świadomego czytania i pisania. Kto wie, może kiedyś ktoś z nas zostanie pisarzem ?
            W uczniach Szkoły Podstawowej w Gościszowie drzemią przecież wielkie możliwości i talenty
            😊

             

             

             

          • Akcja humanitarna "Podaruj mydło! "

          • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio "Podaruj mydło!" . Celem tej akcji jest zbiórka mydła w kostkach, które zostanie przekazane afrykańskim dzieciom oraz polskim lekarzom w Afryce walczącym z epidemią koronawirusa.Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję. Zbiórka mydła trwa do 31 maja 2021r. Mydło prosimy składać do kartonu, który znajduje się w holu szkoły.

            DOŁĄCZ DO NAS !!!

             

          • Wspieramy Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

          • Zbiórka artykułów higienicznych i środków czystości na potrzeby hospicjum dla dzieci.

            Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości na potrzeby Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Zbiórka trwa od  5 maja do 31 maja 2021r. Potrzebne są następujące artykuły: pampersy, podkłady jednorazowe, środki pielęgnacyjne dla dzieci (mydełka, żele do kąpieli, szampony, oliwki, kremy, chusteczki nawilżające), chemia gospodarstwa domowego (ręczniki papierowe, płyny do naczyń, proszki do prania, papier toaletowy).Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się do naszej zbiórki.

             

             

             

          • Stare klucze dla "Budzika"

          • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie

            zaprasza do udziału w akcji STARE KLUCZE DLA „BUDZIKA”

            W tym tygodniu ruszamy z akcją stare klucze dla „Budzika”, którą zorganizowali Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.  Celem akcji jest finansowe wsparcie Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” prowadzącej fundację Budzik.

            Jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieście je do szkoły, a my dostarczymy je do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.

            Organizatorzy akcji oddadzą je na złom, a pieniądze przekażą Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

            Klucze lub kłódki możecie zostawiać w holu głównym szkoły w specjalnie przygotowanym pudełku ☺ Bardzo prosimy o pozostawianie kluczy bez opakowań oraz nieopisywanie danymi ucznia.

          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

          • Z okazji Międzynarodowego Święta Ziemi uczniowie siódmej i ósmej klasy naszej szkoły wzięli udział w webinarium dotyczącym zmian klimatu oraz działań na rzecz jego ochrony. Było to spotkanie z serii „Lekcje z klimatem” organizowane  przez   Ministerstwo   Klimatu   i Środowiska  we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego.

            Uczniowie    wzięli  udział  w   wirtualnych     warsztatach     kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności. W ramach warsztatów „ubraniowych” zwrócono nam uwagę na kwestię odpowiedzialnej mody. Poznaliśmy  proekologiczne rozwiązania,    które możemy wdrożyć w codziennym życiu.

            Również w  kl. I-III oraz w oddziale przedszkolnym omawiano zagadnienia związane z ochroną środowiska.

             

          • Światowy Tydzień Pieniądza

          • W dniach od 19 do 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Światowy Tydzień Pieniądza. W ciągu tego tygodnia zrealizowaliśmy kilka przedsięwzięć. W kl.O-III wychowawcy przeprowadzili lekcje edukacji finansowej. Dzieci dowiedziały się co to jest bank, bankomat, karta płatnicza. Rozwiązywały zadania związane z nominałami polskich banknotów. Wychowawcy razem z dziećmi wykonali plakaty zachęcające do oszczędzania. W oddziale przedszkolnym dzieci wspólnie z wychowawcą zorganizowały stoisko sklepowe. Poprzez zabawę w sklep dzieci mogą bardziej zrozumieć jaką wartość ma pieniądz i ile można kupić za określoną kwotę. W klasach  przeprowadzony został  konkurs "Rymowanka o oszczędzaniu". Na zakończenie dzieci wykonały skarbonki.

          • Pomagamy zwierzętom!

          • W marcu zakończyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Dzięki naszym uczniom i dzieciom z oddziału przedszkolnego zebraliśmy dużo suchej i mokrej karmy, która została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Nasze dzieci kolejny raz udowodniły, że maja wielkie SERDUSZKA. Dziękujemy Wam  !  

          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego przyjęto 25 dzieci. Nie ma wolnych miejsc w oddziale przedszkolnym na rok szkolny 2021/ 2022. Rodzice dzieci pozostających na liście rezerwowych zostali powiadomieni telefonicznie.

            Lista dzieci przyjętych oraz lista dzieci oczekujących na przyjęcie (lista rezerwowych) znajduje się w holu szkoły- w szatni dzieci oddziału przedszkolnego.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

            Światowy Dzień Zespołu Downa corocznie obchodzony jest 21 marca. W naszej szkole ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 19 marca. Z tej okazji cała nasza placówka została pięknie udekorowana kolorowymi skarpetkami, które wykonali uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas przerw wyświetlane były filmy, przedstawiające historię życia dzieci z Zespołem Downa. Dzieci bawiły się w różne "skarpetkowe zabawy", a także ćwiczyły podczas "skarpetkowej gimnastyki". Wszystkie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły założyli w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary. Skarpetki były w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, z różnych, niepasujących do siebie par. Wszystkie podjęte działania były gestem naszej solidarności i tolerancji dla osób dotkniętych wadą genetyczną jaką jest Zespół Downa.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          •    15 marca 2021r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Jego celem było rozbudzenie wrażliwości uczniów na piękno poezji polskiej oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Recytacja uczniów poruszyła słuchaczy i komisję, a wybór tych najlepszych stał się dla jury nie lada wyzwaniem. Po trudnej i długiej naradzie jury konkursu wyłoniło zwycięzców, którzy najlepiej zaprezentowali wybrane wiersze.Ogłosiła wyniki i zwycięzców konkursu:

            Kategoria uczniowie oddziału przedszkolnego:

            I miejsce Zofia Kumoś 

            II miejsce Eliza Gałuszka 

            III miejsce Maja Baranowsk

            Kategoria uczniowie klasy I:

            I miejsce Maciej Kuduk

            II miejsce Magdalena Gałuszka

            III miejsce Stanisław Jakubowicz

            Kategoria uczniowie klasy II:

            I miejsce Łucja Mrozińska

            II miejsce Martyna Gałuszka

            III miejsce Laura Wojtasik

            Kategoria uczniowie klasy III:

            I miejsce Przemysław Kida

            II miejsce Julian Kowalski

            III miejsce Nina Szynka

             Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych!