• Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Kopciuszek"

          • W środę 25.01.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli przyjemność udać się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki "MUZA" w Nowogrodźcu na spektakl teatralny pt. „Kopciuszek" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Było to niezwykle wesołe, kolorowe i roztańczone widowisko. Aktorzy nawet przez chwilę nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając je do wspólnej zabawy. Piękna dekoracja, efekty świetlne oraz stroje aktorów spowodowały, że dzieci czyły się jak w bajce, a magiczna atmosfera płynąca ze sceny sprawiła, że przedstawienie zostanie w pamięci dzieci na dłużej i w przyszłości chętnie będą oglądać różne spektakle teatralne. Po powrocie do szkoły dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o obejrzanym przedstawieniu. Wyjazd wywołał u nich ogromną radość i niesamowite przeżycia! 

          • Dzień Kubusia Puchatka 

          • 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Właśnie tego dnia, w 1882 roku, urodził się Alan Aleksander Milne – pisarz, twórca „misia o bardzo małym rozumku”. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla miłośników Puchatka. Na odwiedzających czekały quizy, kolorowanki, zagadki i fotobudka :) 

          • Warsztaty wyrobu bibułowych ozdób dobiegły już końca

          • W styczniu zakończyły się warsztaty prowadzone przez Mistrzynię Tradycji - Panią Marię Kida. Pani Maria przez cztery miesiące regularnie spotykała się z uczniami naszej szkoły, gdzie przekazywała swoje umiejętności oraz uczyła naszych uczniów, jak wykonać tradycyjne słomiane pająki będące świąteczną ozdobą wnętrz.  Czas spędzony z Panią Marią Kida, był żywą lekcją kultury i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy Pani  Marii za tak  wartościowe spotkania i mamy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie. Jednocześnie informujemy, że udało mam się zrealizować kolejne zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

          • Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku oraz Muzeum Regionalnego w Lubaniu

          • 16 stycznia uczniowie klasy II i III odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt na Przylasku. Celem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt oraz innych potrzebnych rzeczy zebranych w ramach akcji „ Pomagamy zwierzętom” zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas pobytu w schronisku Pan Aleksander Kasprzak oprowadził naszych uczniów po terenie placówki opowiadając jednocześnie o sposobach sprawowania opieki nad czworonożnymi podopiecznymi. Opowiedział również o funkcjonowaniu schroniska oraz jak wgląda codzienna praca w placówce. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od Pana Aleksandra Kasprzaka piękne, pamiątkowe upominki, które wywołały wiele radości u dzieci. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że w przyszłym roku ponownie odwiedzą schronisko, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

            Po wizycie w schronisku uczniowie odwiedzili Muzeum Regionalne w Lubaniu oraz podziwiali piękne widoki z Wieży Brackiej. Podczas wizyty w muzeum dzieci poznały historię miasta Lubań, miały możliwość zobaczyć kolekcję przedmiotów codziennego użytku z okresu II wojny światowej m.in.: stare naczynia, sztućce, biżuterię oraz książki, broń. Na zakończenie wycieczki dzieci oglądały wystawę pt. „Świat minerałów”. Tam podziwiały piękne rodzaje skał pochodzące z naszych okolic. To była bardzo ciekawa i edukacyjna wycieczka.   

          • Sypnęło talentami :)

          • Jedna ze znanych sieci handlowych ogłosiła niedawno akcje zbierania Talenciaków. Talony te otrzymywało się za zakupy na określona kwotę w Lidlu. Instytucje, które się zarejestrowały, zbierały Talenciaki - mogły liczyć na nagrody. No i tu pojawiamy się my. Szkolna ekipa przy potężnym wsparciu Rodziców i znajomych znajomych nazbierała sporą liczbę magicznych papierowych kwitków. Czarodziejska przemiana się dokonała  i właśnie odebraliśmy przemiłą przesyłkę. A w niej mnóstwo materiałów plastycznych. Bloki, kredki, farby, kubeczki, pędzelki i mnóstwo plasteliny to rzeczy, które sprawią, że nasze zajęcia  będą jeszcze bardziej interesujące. Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę Talenciaków serdecznie dziękujemy 😊 Współpraca popłaca.

          • Legendarne ilustracje

          • Uczniom klasy czwartej udało się wykonać zadanie z modułu I „W krainie muz” w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.  Na lekcjach historii poznali legendy związane z powstaniem naszej ojczyzny. Legendy się spodobały, zainteresowały uczniów i stały się inspiracją do stworzenia własnego małego dzieła. Swoje plastyczne wizje legend przelali na papier. Efektem ich starań jest prezentacja prac umieszczona w szkolnej bibliotece.

          • JESTEŚMY TACY SAMI

          • „Jesteśmy tacy sami” to zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy”, które realizowane było w naszej szkole zarówno z młodszymi, jak i starszymi uczniami. W tym celu przeprowadzono szereg tematów poruszających problemy osób z niepełnosprawnościami. Dzieci z klas młodszych definiowały pojęcie niepełnosprawności, następnie uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, mając za zadanie zaprosić do zabawy osobę niewidomą, głuchoniemą, poruszającą się na wózku inwalidzkim. W klasach starszych zadanie to realizowano z wykorzystaniem scenariuszy zajęć o charakterze edukacyjnym powstałych w oparciu o teksty Nicka Vujcica z książek: „Nie daj się gnębić” oraz „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. W dyskusji zwracaliśmy szczególną uwagę na potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnościami. Aby okazać szacunek i wsparcie dzieciom niepełnosprawnym wykonywaliśmy własnoręcznie maskotki, które przed świętami Bożego Narodzenia zostały wysłane podopiecznym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu. Tym samy zrealizowano także zadanie „Sztuka łączy wszystkich” mające na celu ręczne wykonanie prezentów dla osób starszych lub niepełnosprawnych. 

          • Międzynarodowy projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ, lekturki spod chmurki”

          • W tym roku szkolnym klasa II bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ, lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Uczniowie klasy II w pierwszym module wybrali się w podróż po Polsce. Wspólnie z Walusiem - głównym bohaterem książki Adama Bahdaj pt."Pilot i ja" odwiedzili Olsztyn.  Po przeczytaniu książki wykonali 4 zadania projektowe. A już niebawem uczniwie wybiorą się w kolejną podróż, tym razem wyruszą w PODRÓŻ PO EUROPIE. Zapraszamy do objerzenia fotoleracji z naszej podróży.