• DZIEŃ JABŁKA

• Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy, trochę inny niż zwykle, a to za sprawą dzisiejszego święta jakie obchodziliśmy – Dnia Jabłka. Uczniowie przyszli ubrani na czerwono, niektórzy wykazali się wielką pomysłowością i przebrali się za jabłuszka. Każdy do szkoły przyniósł piękne, pachnące jabłuszka, które królowały na dzisiejszych zajęciach oraz którymi obdarowywani byli koledzy i koleżanki z innych klas, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat witaminek, które kryją w sobie nasze piękne owoce oraz przypomnienia, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie i mieć dużo energii do nauki i zabawy. Następnie przeszliśmy do degustacji pysznych pieczonych jabłuszek oraz szarotki, które przygotowały nasze Kochane Mamusie. Nie zabrakło również zabaw zręcznościowych z użyciem jabłek. Była też fotobudka, dzięki której każdy z nas mógł stać się robaczkiem w jabłku. Na zakończenie zajęć przygotowaliśmy pyszny i zdrowy soczek, który dodał nam energii na kolejne zajęcia. Sporządzając zdrowy jabłkowy sok zrealizowaliśmy zadanie w ramach IV modułu "Eko zdrowie" w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "Z ekologią na Ty".

• #DZIEŃ SZPILEK

• 23 września, z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole została zorganizowana akcja #Dzień Szpilek. Akcja ta polegała na założeniu szpilek i wykonaniu zdjęcia, a następnie zamieszczeniu fotki na Fecebooku. Za publikację takiego zdjęcia w dniu 25.09.2022r. firma Moliera2 przekaże 2 zł na rzecz fundacji  Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W tak piękną akcję włączyła się cała społeczność szkolna, bo w naszej szkole nie tylko uczymy się, rozwijamy, ale także wspieramy i pomagamy. Zapraszamy do fotoleracji z wydarzenia!

• Pierwszy Dzień Jesieni

• W naszej szkole sezon jesienny uważamy za otwarty. W dniu dzisiejszym oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie z nami przez najbliższe miesiące. Korzystając z tej okazji uczniowie klasy drugiej wykonali piękną Panią Jesień, którą ozdobili kolorowymi listkami oraz jarzębiną. Pani Jesień otrzymała również od Rodziców piękny jesienny kapelusz, który uzupełnił całą jesienną kreację. W tym dniu dzieci dowiedziały się również wiele ciekawostek o tej porze roku, m.in. o tym dlaczego drzewa zrzucają liście, dlaczego liście przybierają różne barwy. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

• 1 września 2022 r.

• 1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość szkolną poprzedziliśmy udziałem we Mszy św. Po jej zakończeniu wszyscy udaliśmy się do szkoły. Oficjalną część rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego. Pani dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie serdecznie zwróciła się do najmłodszych, którzy z obawą i niepewnością ( a może i ciekawością) obserwowali całe to wydarzenie. Następnie uczniowie klasy IV wystąpili w części artystycznej, którą wszyscy z przyjemnością obejrzeli. Po uroczystości dzieci i uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami...

Powodzenia w nowym roku szkolnym!