• Projekt "eMOCje w GŁOWIE"

• Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie „eMOCje w GŁOWIE” organizowanym przez Unicef. Przedsięwzięcie to odpowiadało na niezwykle istotną potrzebę profilaktyki zdrowia psychicznego, o które powinniśmy zadbać tak samo jak o zdrowie fizyczne. W ramach projektu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotykające poznania samego siebie, nazywania emocji, kształtowania i wzmacniania empatii i umiejętności poszukiwania pomocy, kiedy jest ona naprawdę potrzebna. Zajęcia dotyczyły podnoszenia świadomości uczniów w zakresie dbałości o swoje zdrowie psychiczne, jego ochrony oraz postępowania w sytuacjach mających negatywny wpływ na wewnętrzne samopoczucie. Projekt zwracał uwagę na ważną kwestię walki z mitami na temat zdrowia psychicznego.

• Przedstawienie "Zaczarowany świat literek"

• 14 czerwca w naszej szkole odbyło się przemiłe spotkanie rodziców i dzieci z klasy 1. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali dla swoich Kochanych Rodziców przedstawienie pt." Zaczarowany świat literek". Po przedstawieniu na Rodziców czekała kolejna miła niespodzianka. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały radosne, a zarazem bardzo wzruszające piosenki, w których wyraziły swoją ogromną miłość do Rodziców. Po wzruszających chwilach nie mogło rownież zabraknąć w tym dniu wspólnych zabaw i biesiadowania przy ognisku. Rodzice wspólnie z dziećmi zmagali się w różnych konkurancjach m.in. musieli wykazać się znajomością bajek, a także zręcznością i szybkością w rozgrywkach sportowych.

Mamy nadzieję, że to wspólne popołudniowe spotkanie dostarczyło Wam Kochani Rodzice wiele radości, uśmiechu i niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy.

Dziękujemy również Pani Dyrektor za słodki poczęstunek, miłe słowa, a Rodzicom za całoroczną pomoc.

• Dentobus

• Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 01 czerwca 2022 roku Gmina Nowogrodziec zawarła Porozumienie z Firmą DirectMedic sp z o.o. w zakresie obsługi świadczeń stomatologicznych. Usługa będzie świadczona w formie dentobusu, czyli mobilnego gabinetu dentystycznego.

Więcej informacji uzyskają Państwo od Wychowawców jak również znajdą je Państwo w dzienniku elektronicznym.