Dzień Życzliwości 21. 11. 2017 r.
- 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W organizację zaangażowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie. Koordynatorem działań był Samorząd Uczniowski.Z samego rana, przy wejściu do szkoły, każdy uczeń miał przypinane żółte serduszko i otrzymywał cukierka na dobry początek dnia.Podczas przerw uczniowie tworzyli drzewko życzliwości - przypinając napisane na listkach i serduszkach miłe słowa lub życzenia dla całej społeczności szkolnej.W klasach IV - VII pod nadzorem wychowawców uczniowie mieli wytypować ( w głosowaniu tajnym) najżyczliwszego kolegę lub koleżankę.Klasy młodsze wykonały kolorowe plakaty zachęcające do kulturalnego i życzliwego traktowania innych osób.Na długiej przerwie uczennice kl. VII odczytały opowiadanie "Najżyczliwsza osoba" i przy akompaniamencie gitary zaśpiewały piosenkę o podobnej tematyce.Najżyczliwsi z klas otrzymali Ordery Życzliwości.Uczniowie klas młodszych otrzymali upominki za wykonanie plakatów.Również uczniowie, którzy mieli najwięcej żółtych elementów odzieżowych, zostali nagrodzeni.Ten dzień wszystkim się podobał. Mamy nadzieję, że od dziś każdy dzień w naszej szkole stanie się Dniem Życzliwości dla innych :)Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"B. D.
Konkurs plastyczny kl.O-III "Malowała jesień"
W klasach O-III przez cały październik trwał konkurs plastyczny pt,, Malowała jesień". Na konkurs wpłynęło 26 prac plastycznych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 12 przepięknych prac. Komisja konkursowa w składzie:
- Elżbieta Ostrowska
- Krystyna Klimek
- Jolanta Omiatacz
przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę oryginalność pomysłu, kolorystykę.
Przyznano następujące miejsca:
Grupa przedszkolna:
I miejsce Milena Karp
II miejsce Emilia Szewczyk
III miejsce Dominik Laszczyński
Kl.I
I miejsce Samanta Mathe
II miejsce Krystian Farbis
III miejsce Kacper Kijowski
Kl.II
I miejsce Roksana Radziewicz
II miejsce Konrad Jaworski
III miejsce Wiktor Turek
K.lIII
I miejsce Anita Junkiewicz
II miejsce Kacper Mrozik
III miejsce Katarzyna Brożyna
Jury i organizator dziękują dzieciom i rodzicom za wykonanie pięknych prac plastycznych. Słowa podziękowania kieruję również do wychowawców, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.
E.O.
Niecodzienna lekcja patriotyzmu w naszej szkole....
„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”
Jan Paweł II
Kierując się tym przesłaniem w dniu 10. 11. 2017 r.
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie w sposób niezwykły i zarazem bardzo uroczysty uczczono 99. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.
Najpierw zaproszony Gość- p. J. Bujak- opowiedział o losach Polaków, mieszkańców Martyńca
w dalekiej Bośni. Wiedli oni trudne życie na obczyźnie, ale ze swoich serc i umysłów nigdy nie wymazali pamięci o swoim kraju. Rozmawiali po polsku, modlili się po polsku i myśleli jak Polacy, wprawiając niejednokrotnie tamtejszą ludność w zdumienie.
Prezentację wzbogaciły fotografie obrazujące życie przodków mieszkańców Gościszowa oraz fragmenty książek autorstwa p. J. Bujaka odczytywane przez uczniów.
Następnie uczniowie kl. VII zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przedstawiający trudną, ale bohaterską drogę Polaków do Niepodległości.
Młodzi ludzie mieli więc okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu...
T.B.
Wyprawa do fabryki bombek- kreatywne warsztaty dla dzieci
Wycieczka do fabryki bombek „ VITBIS” w Złotoryi
„Żeby kawałek szkła zmienił się w piękną ozdobę naszej choinki, musi wcześniej przejść przez wiele rąk, które ukształtują go w kolorową bańkę.”
9 listopada 2017r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami odwiedzili fabrykę ozdób choinkowych „Vitbis” w Złotoryi. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania ozdób choinkowych.
Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Następnie pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Poznały etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.
Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.gdzie zobaczyły bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży. Znajdują się tam piękne i fantazyjnie, oryginalnie malowane wzory.
Na koniec wycieczki dzieci udały się do sklepu.
Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę z własnym imieniem.
E. B.
Kto czyta, nie błądzi...
30.10 2017 r w naszej szkole rozpoczęliśmy nową akcję czytelniczą "Kto czyta - nie błądzi"
Pierwszym lektorem była - Pani Dyrektor Teres Buryła, natomiast słuchaczami uczniowie klasy od IV do VII.Na dzisiejszym spotkaniu poznaliśmy postać polskiej pisarki - Seweryny Szmaglewskiej oraz fragment książki napisanej dla młodzieży - "Czarne stopy" .B. J.
Nasz udział w konkursie pod hasłem "Życie i działalność świętej Jadwigi Śląskiej"
26 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu- Bibliotekę Miejską w Nowogrodźcu pod hasłem "Życie i działalność świętej Jadwigi Śląskiej".Naszą szkołę reprezentowali:
- Wiktoria Rdzanek, kl. VII
- Magdalena Pikuła, kl. VII
- Wojciech Omiatacz, kl. VII
Konkurs był przeprowadzony w formie testu i obejmował wiedzę dotyczącą życia i działalności świętej Jadwigi Śląskiej. Aby godnie reprezentować naszą szkołę, chętni uczniowie poszerzali wiedzę o Patronce Nowogrodźca pod czujnym okiem Pani Katechetki Grażyny Kądzieli.
Z radością informujemy, że uczennice Wiktoria Rdzanek i Magdalena Pikuła otrzymały wyróżnienie w tym konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
T. B.
Konkurs plastyczny "Chemia w rolnictwie"
23 października 2017 r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs pt.: "Chemia w rolnictwie"
W konkursie wzięło udział 28 prac plastycznych , uczniów z klas IV - VI.
Komisja w składzie:
1. Grażyna Kądziela
2. Jolanta Omiatacz
3. Bożena Jakubowicz
wybrała 6 laureatów :
Milena Konicka kl. IV,
Amelia Rokicka kl. IV,
Milena Radziewicz kl. IV
Justyna Kowalska - kl. V,
Emilia Miler - kl. V,
Paweł Rupa kl. VI
Oraz wyróżniła prace następujących osób:
Dominik Kida kl. IV,
Szymon Słonina kl. IV
Aurelia Turek kl. V,
Nikola Farbis kl. V.
Konkurs przeprowadziła - B. Jakubowicz
Podsumowanie konkursu "Mój zielnik"
23 października 2017 r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs pt.: "Mój zielnik"
W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Za prace nagrodzone uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Najpiękniejsze zielniki zostały wysłane na Międzyszkolny Konkurs przyrodniczy
" Mój Zielnik"do Szkoły Podstawowej w Wykrotach. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki :)
Laureaci konkursu:
Milena Radziewicz kl. IV
Justyna Kowalska - kl. V,
Nikola Farbis i Maja Klimek - kl. V,
Emilia Miler i Magdalena Jabłońska - kl. V,
Patrycja Hyjek - kl. VI,
Prace wyróżnione:
Filip Potocki kl. VI,
Dominik Kida kl. IV
Konkurs przeprowadziły:
Grażyna Kądziela
Bożena Jakubowicz
B. J.
Śniadanie daje moc!
W dniu 26.10.2017r. w naszej szkole po raz drugi zorganizowano akcję „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III przygotowały pyszną surówkę, sałatkę owocową oraz kanapki. Nie zabrakło również ważnych rozmów na temat zalet zdrowego odżywiania, higieny przygotowywania i spożywania posiłków.
Dzięki akcji nasi uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
E.B.
Jesteśmy już uczniami !
Jak co roku w naszej szkole, zanim uczniowie pierwszej klasy zostaną uroczyście pasowani na ucznia, tę chwilę poprzedzają przygotowania: uczniowie poznają lepiej szkołę, swoje prawa i obowiązki, wspólnie z wychowawcą przygotowują się do uroczystości. W końcu 24 października o godz. 9:00 Pani Dyrektor Teresa Buryła, w obecności zaproszonych gości:
- Księdza Proboszcza Janusza Wilka,
- Sołtysa wsi Gościszów - Ludwika Torby,
- Przewodniczacej Rady Rodziców - Beaty Turek
oraz rodziców, nauczycieli i uczniów klas starszych, uroczyście przyjęła klasę pierwszą do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie. Temu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera. Uczniowie dzielnie podołali występom artystycznym, prezentując swoje umiejętności i talenty na scenie.
K. K.
Konkurs plastyczny "Jan Paweł II widziany oczami dziecka"
12 października 2017 r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt.:
"Jan Paweł II w oczach dziecka"
W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Za prace nagrodzone uczniowie otrzymali dyplomy i kalendarze związane tematycznie z przeprowadzonym konkursem .
Laureaci konkursu:
Milena Radziewicz kl. IV
Justyna Kowalska - kl. V,
Nikola Farbis i Maja Klimek - kl. V,
Emilia Miler i Magdalena Jabłońska - kl. V,
Patrycja Hyjek - kl. VI,
Filip Potocki kl. VI,
Konkurs przeprowadziły:
Grażyna Kądziela
Bożena Jakubowicz
B. J.
Uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej i Dzień Patrona
Dnia 13 pażdziernika 2017 r. uczestniczyliśmy w Święcie Edukacji Narodowej i VII rocznicy nadania zaszej szkole imienia Jana Pawła II.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św.
Zaproszeni Goście:
- Ksiądz Emeryt Ryszard Jerie
- Ksiądz Proboszcz Janusz Wilk
- Sołtys wsi Gościszów- p. Ludwik Torba
- Radni Rady Miejskiej w Nowogrodźcu- p. Barbara Sikora i p. Stanisław Łaniocha
- Emerytowani Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły
- Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Beata Turek
Rodzice oraz Społeczność Szkolna przemaszerowała z kościoła do szkoły wuroczystym pochodzie, któremu przewodził Poczet Sztandarowy.
Uczniowie klasy VII i V przygotowali część artystyczną. Wręczone zostały również dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Święty Jan Paweł II widziany oczami dziecka"
Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie życzymy wszystkiego co najlepsze!
G. K.
Biwak Legionowy w Tomisławiu
Uczniowie klasy VII naszej szkoły : - Oliwia Biłan, Dominika Kida, Emilia Kiełbowicz, Julia Ludziak, Wiktoria Rdzanek i Tomasz Kida pod opieką nauczycieli : Pani Jolanty Omiatacz i Pani Bożeny Jakubowicz byli uczestnikami biwaku zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi.
Międzyszkolne spotkanie uczniów odbyło się 6 października 2017 r.
w Tomisławiu, a jego głównym celem było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, w której należało się wykazać wiedzą z zakresu musztry, wiadomościami na temat życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie zajęli...II miejsce!
Następnie przy kominku, uczestnicy wysłuchali gawęd o Komendancie przeplatanych pieśniami legionowymi.
Dzięki uprzejmości RR Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi otrzymaliśmy gorący posiłek w postaci pysznej grochówki.
Niewątpliwie wielką atrakcją było nocowanie w salach stanicy w Tomisławiu. Do domów wróciliśmy cali i zdrowi, choć trochę niewyspani, ale za to wzbogaceni w nową wiedzę, umiejętności i znajomości.
B. J.
Spotkanie autorskie
11 października 2017 r., klasa VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Ostańskiej, uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu z Panią Moniką Sawicką - dziennikarką, autorką książek dla dorosłych i dla dzieci.
To ciekawe wydarzenie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Gościszowie.
Pani Monika swoją empatią, wrażliwością, ciepłem i poczuciem humoru zaraziła uczestników warsztatów "Książka moich marzeń". Efektem tego niesamowitego spotkania były książki napisane i zilustrowane przez uczniów oraz mnóstwo wspólnych zdjęć i filmiki na Facebooku.
B. J.
Dyskoteka z okazji Dnia chłopaka
W dniu 03. 10. 2017 r. dziewczęta uczciły święto swoich kolegów organizując dyskotekę szkolną. Przygotowały konkursy z nagrodami. O świetną muzykę oraz oświetlenie disco zadbał DJ Wojtek:
Opiekunami były Panie: M. Potocka, M. Marmula oraz B. Dołobowska.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania"
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy;
pierwsza - to przedszkolaki i klasy młodsze,
druga - to klasy IV - VII.
W grupie pierwszej przedstawiciele klas młodszych czytali fragmenty ulubionych bajek.
Julia Rdzanek - "Czerwony Kapturek"
Kasia Brożyna - "Kopciuszek"
Hania Potocka - "Śpiąca Królewna"
Kacper Mrozik - "Tomcio Paluszek"
Oskar Torba - "O rybaku i Złotej Rybce"
Gościnnie uczeń klasy IV Dominik Kida odczytał "Lokomotywę" Juliana Tuwima
Zadaniem publiczności było odgadnięcie tytułu czytanej bajeczki , odnalezienie jej ilustracji wśród innych oraz umieszczenie na przygotowanej tablicy.
Dodatkową atrakcją była możliwość przebrania się za postać bajkową. Na koniec imprezy odbyła się prezentacja strojów.
Grupa druga to uczniowie klas starszych, w związku z tym mieli trochą trudniejsze zadanie. Reprezentanci klas czytali z podziałem na role fragmenty popularnych wśród uczniów książek, a publiczność odgadywała ich tytuły. Należało również rozpoznać, odnaleźć , odczytać i umieścić na tablicy okładkę książki, której fragment został odczytany.
Klasa VII - "Kroniki Archeo", autor: Agnieszka Stelmaszyk
czytali: Wiktoria Rdzanek, Dominika Zdunek, Dominik Bis, Tomasz Kida
Klasa VI - "Pozłacana rybka", autor: Barbara Kosmowska,
czytali: Amelia Szpila, Ola Wolak,Kacper Pędlowski, Patrycja Hyjek
Klasa V - "Pollyanna", autor: Eleanor H. Porter
czytali: Nikola Pikuła, Amelia Kopeć, Klaudia Torba)
Klasa IV - "Lokomotywa" Julian Tuwim
czytał: Dominik Kida
Uczestnicy uroczystości czytelniczej bawili się świetnie. Wszyscy którzy przebrali się za postać bajkową oraz ci, którzy zechcieli uczestniczyć w odgadywaniu zagadek otrzymali nagrodę w postaci słodkości.
B. J.
Uroczyste powitanie nowego roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Apel tego dnia poprzedziła uroczysta Msza święta o godz. 8:00. Następnie o godz. 9:00 odbył się apel, podczas, którego obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu klasy czwartej. Naszą uroczystość uświetnili goście Pan Burmistrz Nowogrodźca - Robert Relich i Pani Marta Kołodziejska - Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół w Nowogrodźcu, którzy oficjalnie podziękowali Pani Dyrektor Małgorzacie Potockiej, która od 1 września przeszła na emeryturę oraz powitali nową Panią Dyrektor Teresę Buryła. Do podziękowań i powitań przyłączyli się: Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna i uczniowie, którzy też złożyli życzenia i podziękowania dla Pani katechetki Grażyny Kądzieli, która także przeszła na emeryturę. Po apelu nastąpiło pierwsze spotkanie uczniów z wychowawcami.
K.K.
Nasz udział w Dożynkach Gminnych
2 września 2017 r. w Gościszowie odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęła je Msza św. dziękczynna za plony, która została odprawiona w Parku Dworskim. Po niej miał miejsce Ceremoniał Dożynkowy oraz wyróżnienie najlepszych rolników z gminy Nowogrodziec. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy. Nie mogło zabraknąć prezentacji uczniów naszej szkoły. Pani Teresa Buryła przygotowała z uczniami kl. IV- VI przedstawienie dożynkowe po staropolsku, a "Mali Gościszowianie" pod nadzorem Pani Małgorzaty Potockiej zaśpiewali kilka pieśni ludowych i dożynkowych. Mamy nadzieję, że występ naszych uczniów podobał się zgromadzonym na tym święcie osobom. Dla dzieci był doskonałą okazją do zaprezentowania swoich talentów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny".
T. B.
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
Szkolny Konkurs Mitologiczny
21 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klasy IV i VI.
Dzieci pracowały w drużynach i musiały wykazać się znajomością mitów wskazanych w regulaminie.
Laureaci:
I miejsce:
Wiktoria Rdzanek
Oliwia Biłan
Amelia Kopeć
II miejsce:
Dominika Zdunek
Wojciech Omiatacz
Nikola Farbis
III miejsce:
Magdalena Pikuła
Wiktoria Andruchów
Klaudia Torba
Konkurs przygotowały i prowadziły:
p. Bożena Jakubowicz i p. Teresa Buryła
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"
Szkolny konkurs literacko-plastyczny klas 0 - III pt. "Nawet Dzieci Bajki Piszą".
W klasach 0-III odbył się konkurs literacko-plastyczny. Zadaniem dzieci było wymyślenie bajki, zapisanie jej w formie tekstu, zilustrowanie oraz z pomocą rodziców przedstawienie tych treści w formie książeczki.
Dzieci stanęły na wysokości zadania - inspiracje czerpały z życia rodzinnego, literatury i filmu. Zadbały również o estetykę książek, dzięki czemu powstało wiele pięknych prac, z których trudno było wyłonić te najlepsze. Komisja w składzie pań edukacji wczesnoszkolnej dokonała oceny prac i wyłoniła trzy pierwsze miejsca w każdej klasie.
Pierwsze miejsca otrzymali:
kl. 0 - Krystian Farbis, kl. I - Karolina Kasprzyk, kl. II - Klaudia Marecka, kl. III - Amelia Rokicka.
Wyróżnienia:
Maja Misiewicz, Przemysław Kida, Anna Pawłowska, Julia Rdzanek, Katarzyna Brożyna, Emilia Szpila, Wiktoria Kumoś.
Konkurs Pięknego Czytania
Dnia 6.02.2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania klas 0-III.W konkursie wzięły udział dzieci, najlepiej czytające w danej klasie. Mistrzami czytania zostali:oddział przedszkolny - Krystian Farbis, Martyna Anioł, klasa I - Oskar Torba, Anna Pawłowska, klasa II - Julia Rdzanek, klasa III - Dominik Kida, Jaworski Karol. GRATULUJEMY!
PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH O WARTOŚCI NETTO POWYŻEJ 30 000 EURO
PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
O WARTOŚCI NETTO POWYŻEJ 30 000 EURO
NA 2017 ROK
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie
*rodzaj zamówienia z podziałem na :usługi, dostawy, roboty budowlane,
** przewidywany termin wszczęcia postepowania w ujęciu kwartalnym lub miesięcznym
-
LP.
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
RODZAJ ZAMÓWIENIA*
PRZEWIDYWANY TRYB LUB INNA PROCEDURA UDZIELANIA ZAMÓWIENIA
ORIENTACYJNA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
PRZEWIDYWANY TERMIN WSZCZĘCIA POSTĘPOWNIA **
WYDZIAŁ MERYTORYCZNY
POZOSTAŁE INFORMACJE
w zł
w euro
1.
Dostawa oleju napędowego grzewczego do jednostek oświatowych z terenu Gminy Nowogrodziec w roku 2018
Zadanie – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie
Dostawy
Przetarg nieograniczony
229.490,70
38.228,00
54.969,15
9.171,00
IV kwartał 2017
Zakład Obsługi Szkół w Nowogrodźcu
Zamówienie udzielane na podstawie art.16 ust. 1 i ust. 4 ustawy PZP
-
Sukces w Powiatowym Konkursie Literackim pn. "Zatrzymać w czasie"
19 grudnia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu odbyła się gala wręczenia nagród Laureatom Powiatowego Konkursu Literackiego pn. „Zatrzymać w czasie”.
Z wielką radością oznajmiamy, iż praca Julii Ludziak- uczennicy SP w Gościszowie została dostrzeżona wśród 184 prac nadesłanych z terenu całego powiatu i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej (kl. IV- VI).
Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Bolesławiecka Rada Seniorów.
Na uroczystość zostali zaproszeni:
Julia Ludziak- autorka pracy
Zofia i Waldemar Ludziak- bohaterowie pracy
Małgorzata Potocka- Dyrektor Szkoły
Teresa Buryła- opiekun artystyczny
W ich obecności oraz w obecności wielu innych zaproszonych Gości Julia odczytała fragment swojej pracy. Była to kartka z pamiętnika, w której uczennica opisała relacje łączące ją z tatą
i babcią.
Była to wspaniała uroczystość, która przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.
Gratulujemy Julii talentu literackiego i życzymy kolejnych sukcesów.
70 lat minęło...
14 października 2016 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. W tym dniu świętowano 70 rocznicę powstania tej placówki, wspominano nadanie jej imienia Jana Pawła II w dniu 16. 10. 2010 r. oraz składano życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Dziekana Krzysztofa Słabickiego
i Ks. Proboszcza Ryszarda Jerie.
Następnie, w uroczystym pochodzie społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi udała się do budynku szkoły, gdzie przygotowano część artystyczną. Uczniowie zaprezentowali historię szkoły oraz losy Gościszowian od czasów życia w Bośni, a konkretnie w Martyńcu, aż do czasów nam współczesnych, czyli do nadania szkole imienia wielkiego Polaka- Jana Pawła II. Nie mogło też zabraknąć tortu urodzinowego z symboliczną liczbą 70 dla czcigodnej jubilatki, o której
„można by pomyśleć staruszka sędziwa,
ale to nieprawda, bo nieźle się trzyma!
Nie ma reumatyzmu ani szumu w głowie,
czuje się młodziutka tak jak jej uczniowie!”
Po części oficjalnej był czas na wspomnienia, życzenia i gratulacje.
Wszyscy goście mogli też obejrzeć wystawę okolicznościową przygotowaną na tę okazję oraz zostali zaproszeni na poczęstunek. Każda klasa we wpółpracy z Radą Rodziców przygotowała jedno danie regionalne. Nie mogło więc zabraknąć peczenicy, pity, chleba ze smalcem i ogórkiem, ciast itp. Po skosztowaniu wszystkich pyszności można było zapoznać się oraz zakupić pamiątkowy album ze zdjęciami szkoły i absolwentów.
Ten dzień dla młodszych Gościszowian był żywą lekcją historii, starsi mieszkańcy i goście mogli powspominać minione czasy, spotkać się z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy i znów poczuć się jak uczniowie.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu:
Księdzu Dziekanowi- K. Słabickiemu
Księdzu Proboszczowi- R. Jerie
Zastępcy Burmistrza Nowogrodźca- p. D. Jancelewiczowi
Przedstawicielom władz gminnych i lokalnych
Dyrektorom placówek oświatowych z terenu gminy
Dyrektorom i nauczycielom związanym z naszą szkołą a obenie przebywającym na emeryturze
Zespołowi „Gościszowianki”
Organizacjom działającym na terenie Gościszowa
Absolwentom, odzicom, mieszkańcom Gościszowa
oraz wszystkim życzliwym osobym, które chciały być razem z nami w tym radosnym dniu.
"Śniadanie daje moc"
8 listopada, w naszej szkole odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas I- III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały zdrowe drugie śniadanie. Były to pyszne, kolorowe kanapki przygotowane tylko ze zdrowych produktów. Na degustację swoich pysznych kanapek dzieci zaprosiły kolegów i koleżankli ze starszych klas oraz pracowników szkoły.
Celem tej akcji było zwiększenie świadomości uczniówna temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i radości.
ANDRZEJKI KLAS 0 - III
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
23 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Tego dnia nauczyciele przygotowali ciekawe wróżby np. kim będę w przyszłości itp. Był także konkurs tańca i wspaniała dyskoteka. Andrzejki były udane i każdy się na nich dobrze bawił.
Ważne informacje
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie informuje:
28 listopada 2016 r. do szkoły przyjeżdża fotograf. Będą wykonywane zdjęcia grupowe, jest też możliwość zamówienia zdjęć indywidualnych.
1 grudnia 2016 r. o godz. 14. 30 w naszej szkole odbędzie się Dzień Drzwi Otwartych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
18 grudnia od godz.9. 00 do 14. 00 odbędzie się w szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy do udziału uczniów, wychowawców oraz rodziców.
Podziękowanie
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Pracownikom Szkoły za trud, zaangażowanie i pracę podczas organizacji jubileuszu 70-lecia Szkoły.
Archiwum Aktualności