• historia

• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

Z HISTORII DLA KLAS IV – VI

1. Uczeń jest zobowiązany do obecności na każdej lekcji (gdy jest nieobecny na 1-2 lekcjach uzupełnia tematy w ciągu tygodnia, natomiast w razie dłuższej nieobecności ustala termin z nauczycielem).

2. Prace klasowe są obowiązkowe, zapowiadane, poprzedzone lekcją powtórzeniową. W przypadku choroby należy zaliczyć w ciągu dwóch tygodni, jeżeli nieobecność jest jednodniowa – na następnej lekcji. Pracę klasową, z której uczeń otrzymał ocenę niedostateczną, można poprawić w ciągu dwóch tygodni od jej otrzymania.

3. Kartkówka bądź odpytywanie odbywa się z dwóch ostatnich lekcji bez zapowiedzi.

4. Uczniowie zostają zaznajomieni z kryteriami oceny testu lub sprawdzianu.

5. Uczeń otrzymuje ocenioną pracę do wglądu, na prośbę rodzica praca pisemna dziecka zostaje mu udostępniona.

6. Dwa razy w semestrze uczeń ma prawo być nieprzygotowany do lekcji.

7. Ocenie podlegają:

8. prace klasowe

9. odpowiedzi ustne, kartkówki

10. zadania domowe

11. zeszyt ćwiczeń

12. aktywność na lekcji

13. dodatkowe prace, referaty, wywiady itp.

14. osiągnięcia w konkursach

15. 3 plusy – ocena bardzo dobra